Home Політика Тимошенко виступає свідком у справі вбивства Щербаня – Пшонка

Тимошенко виступає свідком у справі вбивства Щербаня – Пшонка

110
Екс-прем’єр України Юлія Тимошенко перебуває в статусі свідка у справі про вбивство в 1996 році народного депутата Євгена Щербаня, повідомив генеральний прокурор України Віктор Пшонка, передає Інтерфакс-Україна.
 
"У цій ситуації, якщо йдуть слідчі дії з Тимошенко, вона в статусі свідка… триває слідство на розкриття замовників цього тяжкого злочину", – сказав генеральний прокурор в середу на прес-конференції в Києві, відповідаючи на запитання, чи будуть пред’явлені звинувачення Тимошенко в справі щодо вбивства Щербаня.
 
Пшонка зазначив, що сьогодні проводяться активні слідчі дії щодо збору доказів стосовно встановлення замовників вбивства.
 
"Йде конкретне розслідування справи на замовлення цього вбивства… ми, що, не розуміємо з вами, що це замовне було вбивство? Так про це говорять ті, хто скоїв цей злочин, що воно було замовленим", – підкреслив генеральний прокурор.
 
За його словами, в разі встановлення доказів буде пред’явлено звинувачення і матеріали будуть передані до суду.
 
У той же час генеральний прокурор застеріг робити які-небудь поспішні висновки.
"Не буде цих доказів, буде презумпція невинності певних осіб, і давайте… не штовхати один одного в якісь поспішні відповіді", – сказав Пшонка.
 
Він також підкреслив, що ця справа розслідується і розслідувалася всі 17 років з моменту скоєння вбивства. У той же час, за його словами, виникли нові обставини, зокрема, "пояснення того ж сина Щербаня, які необхідно перевіряти слідчим шляхом".
 
"Йде спокійна слідча робота", – додав він.
 
Як повідомлялося, член виконкому Ліберальної партії, депутат Верховної Ради Щербань був розстріляний 3 листопада 1996 року в аеропорту Донецька після прибуття з Москви. Злочинці зникли з місця події на автомобілі. Щербань, його дружина і механік померли в результаті отриманих поранень. Бортінженер літака помер у лікарні від вогнепального поранення в шию. Правоохоронні органи виключили політичну версію вбивства і, як основну, розробляли кримінальну. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here