Home Політика Цьогоріч в Україні вперше можна змінити місце голосування на місцевих виборах

Цьогоріч в Україні вперше можна змінити місце голосування на місцевих виборах

212

Цього року на місцевих виборах вперше зможуть проголосувати переміщені з окупованих територій та всі охочі, хто живе не за місцем реєстрації. 

Проте зробити це обов’язково треба не пізніше 10 вересня цього року, а вибори відбудуться 25 жовтня.

Про це пише ВВС-Україна.

Процедуру спростили настільки, що це можна зробити за годину, не виходячи з дому чи офісу, через інтернет – без жодних паперових довідок.

Раніше можна було змінити місце голосування тільки на виборах президента та парламенту. Місцеву ж владу могли обирати тільки ті, хто реально зареєстрований в конкретному селі чи місті.

Спочатку у новий виборчий кодекс включили норму, яка дозволяє повністю змінити виборчу адресу і завжди голосувати не там, де прописаний. Але з купою документів.

А в липні цього року депутати пішли далі й скасували вимогу надавати будь-яку довідку, яка підтверджує проживання не за місцем реєстрації.

В Україні є мільйони переміщених з окупованого Донбасу чи Криму людей, які не мали змогу взяти участь у місцевих виборах. А також не менше українців, які працюють не за місцем реєстрації і не мали змоги проголосувати на місцевих виборах.

Так само не могли проголосувати люди, які фізично не мали жодної реєстрації. Зараз всі вони отримали шанс проголосувати.

Як змінити місце голосування по-старому

Раніше на виборах президента та парламенту можна було тимчасово змінити місце голосування.

Подібну опцію впровадили і на місцевих виборах, але змінюється не місце голосування, а вся виборча адреса. Тобто на всіх наступних виборах ви автоматично зможете голосувати за новим місцем.

Люди, яким не зручно проходити процедуру через інтернет, можуть піти у відділ ведення реєстру виборців. Вони переважно розташовуються у приміщеннях районних державних адміністрацій.

Кампанія зі зміни виборчої адреси стартувала ще 1 липня цього року і триватиме до 10 вересня.

Це зробили для того, щоб змінити місце голосування можна було тільки до початку реєстрації кандидатів, щоб уникнути зловживань з "виборчим туризмом".

Донедавна для зміни адреси треба було надавати офіційний документ, який підтверджував проживання.

Але з 24 липня цю вимогу прибрали. Вам просто потрібно прийти у відділ реєстру виборців і написати заяву.

Змінити виборчу адресу через інтернет

Для людей, яким зручніше спілкуватись з чиновниками через інтернет, дали можливість все це зробити онлайн.

реєстр

Найскладнішим у цій процедурі є отримання електронного цифрового підпису, якщо у вас досі його не було.

Після отримання ЦЕП потрібно зайти на сайт Державного реєстру виборців і знайти особистий кабінет у правому верхньому кутку.

Далі потрібно обрати підпункт "заяви та запити", а далі "звернення щодо зміни виборчої адреси". При цьому одразу ж потрібно авторизуватись за допомогою цифрового підпису.

Вам потрібно заповнити просту анкету і обрати причину зміни виборчої адреси, вказати актуальне місце проживання та електронну пошту. І ще раз підтвердити ці дані цифровим підписом.

Під час заповнення всіх анкет потрібно бути особливо обережним, щоб у потрібні графи вказати правильну інформацію. Робити це зручніше не зі смартфона, а з ноутбука чи персонального комп’ютера.сайт

Після завершення процедури вам надійде лист-підтвердження заявки на зміну адреси. Про результат вам повідомлять пізніше на вашу електронну пошту, або ж це можна перевірити на сайті реєстру.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here