Home Політика У Азарова наголошують, що Шевченко прозу писав переважно російською

У Азарова наголошують, що Шевченко прозу писав переважно російською

86

Прем’єр  Микола Азаров щиро поважає українську мову, а творчістю Тараса Шевченка, як літературною, так і живописною, захоплюється і достатньо глибоко її знає.

Так у прес-службі уряду прокоментували заяви, викликані словами Азарова про "малоросійську мову", повідомляє Українська правда.
 
"Що ж до "малоросійської мови", то це визначення вихоплене з контексту, оскільки в інтерв’ю Миколи Азарова йшлося про те, що так українську мову намагалися визначити в Російській імперії у той період творчості Шевченка, про який говорилося", – сказано в повідомленні.
 
"Жодних підстав бачити навіть натяк на неповагу до мови  і творчості національного генія України немає", – зазначили в повідомленні.
 
За словами прес-служби, повага до мови та захоплення дало прем’єру "можливість зробити висновок (до речі, не літературознавчий, а особистий), що творча спадщина Кобзаря українською мовою досконаліша і піднесеніша, ніж російською".
 
Крім того, прес-служба уряду  з посиланням на науковця наголошує, що Тарас Шевченко більшість своїх творів у прозі написав російською мовою.
 
"На наше прохання старший науковий співробітник, учений секретар відділу шевченкознавства Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка Національної академії наук України Олександр Бронь засвідчив: "Переважна більшість прози Тараса Шевченка, зокрема його повісті, написані російською мовою. З численними українізмами  та діалектизмами".
 
Він також підтвердив, що більшість листів Шевченка також написані російською: "Листи написані переважно російською мовою. Є листи, написані двома мовами – російською і українською та невелика кількість україномовних".
 
Як відомо Азаров в інтерв’ю назвав українську – "малоросійською мовою".
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here