Home Політика У ДАІ виросли хабарі – за водіння у п’яному вигляді беруть $...

У ДАІ виросли хабарі – за водіння у п\’яному вигляді беруть $ 400-500

114
Після скорочення співробітників Державтоінспекції, внутрішньовідомчі побори зросли удвічі, пише видання Сегодня.
 
Про це на правах анонімності розповів співробітник одеського управління ДАІ Олексій.
 
"З жовтня всім інспекторам дорожньо-патрульної служби міста керівництво поставило новий "план". Тепер кожен екіпаж у кінці зміни зобов’язаний здати своїм командирам 400 гривень, а раніше ми здавали по 200 гривень! У нічну зміну "ставки" збільшуються до 500 гривень, так як вночі більше шансів зловити п’яного за кермом. Хабар за водіння у п’яному стані – $ 400-500. За ці гроші на водія не тільки не складуть протокол, але ще й відвезуть додому!", – заявив він.

Крім цього, за словами даішника, наприкінці місяця кожен інспектор повинен здати своєму начальникові ще $ 50. "Тобто керівництво хоче отримувати свою чорну "зарплату" в таких же розмірах, як і до скорочення в ДАІ. І змушує нас – звичайних інспекторів ДПС – вимагати "підвищених" хабарів від порушників. Разом з тим начальство нічим не ризикує. Нам прямим текстом дали зрозуміти, мовляв, якщо потрапите під час отримання хабара, то вони тут ні при чому. А хабарника тут же звільнять", – додав він.
 
Раніше писалося, що в ДАІ існує і план здачі протоколів на порушників ПДР. "По ньому вийшло послаблення: раніше, до скорочень, з нас вимагали по 6 протоколів за зміну. ??Зараз обов’язкової кількості немає, але якщо не принесеш 2-3 протоколи, то начальство буде дивитись на тебе криво", – уточнило джерело в ДАІ.

Він зазначив, що до скорочення штату ДАІ на вулицях Одеси щодоби чергувало по 16-18 екіпажів. Зараз – 8-10 машин. За його словами, рядові інспектори ДПС кожне чергування ще й заправляють службові автомобілі за свій рахунок.
 
"Вимога видати талони на бензин начальство сприймає так: вам видали посвідчення та смугасту палицю, йдіть і заробляйте! А на зарплату сержанта на 1200 грн не проживеш.
 
Змушений обдирати порушників", – додав один із сержантів ДАІ.

У свою чергу начальник одеського міського ДАІ Віктор Кузнєцов упевнений, що "чорного плану хабарів" в ДАІ не існує: "Ці розповіді про "план" і побори з інспекторів ДАІ – брехня. Потрібно запитати в тих, хто це каже, з якою метою вони це розповідають".
 
Нагадаємо, 2 листопада стало відомо, що Міністерство внутрішніх справ ввело в дію 82 стаціонарних пости Державної автомобільної інспекції

Gazeta.ua 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here