Home Політика У Фейсбуці створена група проти закону про наклеп

У Фейсбуці створена група проти закону про наклеп

71
0
У мережі Фейсбук створена відкрита група "Скажи ні закону про наклеп". До неї приєдналися відомі українській журналісти та редактори провідних видань.
 
"Українські журналісти впевнені, що цей закон буде використовуватися вибірково проти тих, хто публікує критичні матеріали на адресу влади. Таке положення знищить свободу слова в Україні, оскільки змусить багатьох журналістів відмовитися від будь-якої критики влади, яка може бути згодом названа наклепом", – зазначають учасники групи, пише Українська правда. 
 
"Цей закон стосується не тільки журналістів, але й усіх громадян. Оскільки до наклепів можуть зарахувати будь-яке публічне висловлювання або коментар у ЗМІ, якщо суд вирішить, що це може завдати шкоди честі та гідності людини", – йдеться у профайлі групи.
Учасники групи вважають, що, "враховуючи стан судової системи України, цей закон є великою загрозою для всього громадянського суспільства".
 
Група є відкритою, і до неї може приєднатися будь-який користувач Фейсбуку.
 
Як відомо, 18 вересня Верховна Рада прийняла в першому читанні зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини, зокрема за наклеп.
 
Законопроект вводить покарання у вигляді 2-5 років в’язниці за наклеп. У першому читанні закон набрав 244 голоси, за нього проголосували регіонали і комуністи, позафракційні депутати і фракція Народної партії. 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here