Home Політика У ЄС Україну запідозрили в ”копіюванні російського стилю”

У ЄС Україну запідозрили в \”копіюванні російського стилю\”

82

 

Через невиконання зобов’язань, поставлених перед Україною Євросоюзом, поведінку українського керівниццтва у ПАРЄ назвали провокативною.
 
"Зобов’язання як не виконувалися, так і не виконуються роками. Обіцяли вдосконалити Кримінальний кодекс – і не зробили. Не пустили доповідачів відвідати в СІЗО Тимошенко та Луценка. Обговорення нового виборчого закону зайшло у глухий кут. Така поведінка гарантовано веде до погіршення відносин", — заявило джерело в ПАРЄ, пише "Дзеркало тижня".
 
Не лише депутатів з Моніторингового комітету, але й керівництво Ради Європи неприємно здивував той факт, що президент Янукович, вперше за всі роки членства України в міжнародній організації, не побажав зустрітися з доповідачками Маріеттою де Пурбе-Лундін та Майліс Репс. У свою чергу міністр юстиції Олександр Лавринович, якого запрошували на засідання Моніторингового комітету, до Парижа не приїхав.
 
"Українські лідери копіюють російський стиль. Там також не люблять зустрічатися з доповідачами. Свідомо це робиться чи автоматично, не так і важливо. Але наслідки для Києва такі: його все більше й більше знову будуть асоціювати з Москвою", — припустив один з членів французької делегації.
 
Він уточнив, що якщо Україна надалі нехтуватиме власними зобов’язаннями перед Радою Європи і принципами верховенства права та поваги до свободи слова, комітет, можливо, запропонує символічні санкції проти Києва.
 
Це можуть бути і позбавлення української делегації права голосу на пленарних засіданнях ПАРЄ, і можливе призупинення членства, і зміна статусу з повноправного члена органіазції на спостерігача.
 
"Україна сьогодні стала однією з найбільших проблем ПАРЄ. Не те щоб у Росії або в Азербайджані ситуація принципово краща, але у цих країнах вона стабільно нехороша. В Україні ж негативні тенденції прогресують дуже швидко", — зазначив один із французьких депутатів.
 
Раніше Венеціанська комісія, за результатами обговорення проекту закону про вибори народних депутатів України, ухвалила висновки, у яких, зокрема, зазначається, що запропонована виборча система не відповідає рекомендаціям ПАРЄ.
 
Під час обговорення цього питання віце-президент Комітету регіонів ЄС Ван ден Бранде наголосив на неприйнятності того, що зараз відбувається в Україні, коли переслідують лідера найбільшої опозиційної партії, колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.
 
У зв’язку з цим він нагадав про жорстку критику з боку Верховного представника ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон щодо необхідності негайного звільнення Тимошенко та інших опозиційних політиків та надання їм повних прав для участі у виборах. Ван ден Бранде також наголосив, що зміни виборчої системи в умовах ігнорування думки опозиції та громадянського суспільства є неприйнятними, повідомили у "Батьківщині".
 

ТСН.ua 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here