Home Політика У Житомирі хочуть прийняти План доброчесності, щоб мінімізувати корупцію

У Житомирі хочуть прийняти План доброчесності, щоб мінімізувати корупцію

190

Затвердити План доброчесності ОТГ для того, аби мінімізувати корупційні ризики у місцевому самоврядуванні, планує на наступній сесії Житомирська міська рада.

Проєкт документу опублікували на сайті мерії.

"Житомирська міська рада, маючи на меті мінімізувати корупційні ризики у своїй діяльності та прагнучи встановити надійні та прозорі процедури для підвищення ефективності й цілісності діяльності органу місцевого самоврядування, стала частиною концепту «Міста доброчесності»", – йдеться у вступній частині.

План приймуть для того, аби мінімізувати корупційні ризики в роботі міської ради, посилити роботу із запобігання корупції, підвищити рівень довіри та участі громадськості у протидії корупції, а також покращити імідж самоврядування.

Нині, як зазначається у плані, сферою з найвищими корупційними ризиками є управління нерухомим комунальним майном. Також до сфер з високими корупційними ризиками належать публічні закупівлі та земельні питання.

"Невикористання національної торгової системи ProZorro.Продажі для передачі в оренду комунального майна є одним із найбільших корупційних ризиків у сфері управління нерухомим комунальним майном", – йдеться у Плані.

План доброчесності передбачає низку заходів: внесення змін до документів, розробку антикорупційних положень, проведення навчань для тендерних комітетів, інших навчальних семінарів, зобов’язання замовників оголошувати закупівлі заздалегідь (до кінцевої дати поставки має бути не менше 7 днів з дня укладення договору), затвердження планів закупівель на рік у січні, створення поштової скриньки та телефонної лінії для повідомлень про ймовірні факти корупційних правопорушень та ін.

Моніторинг здійснюватиметься радником міського голови з питань публічності, підзвітності та запобігання корупції, який має щоквартально письмово повідомляти міського голову про стан виконання чи невиконання заходів плану. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here