Home Політика У Житомирі повертають стару розмітку, бо немає 300 млн грн на реконструкцію...

У Житомирі повертають стару розмітку, бо немає 300 млн грн на реконструкцію майдану

166

Мале кільце на майдані Соборному було зручним і більш безпечним – за півроку використання такої схеми руху в центрі міста зменшилася кількість аварійних ситуацій. Проте мале кільце залишити не можуть, бо зовнішній вигляд майдану Соборного залишає бажати кращого. А щоб він був красивим і з сучасним громадським простором, необхідно 300 млн грн, яких у міста немає.

Це коротко з пояснення мера Сухомлина щодо причин повернення старої грушеподібної розмітки на майдан Соборний:

"У травні минулого року завершився конкурс на кращу концепцію (майданів Соборного та Перемоги). Перемогла пропозиція ЛКП «Інститут просторового розвитку». Але є «невеличке» але — вартість цього проєкту за оцінками фахівців близько 300 млн грн. У міста таких коштів немає, особливо зараз. Шукаємо грантові фонди, які б могли допомогти.

Восени 2019 ми нанесли тимчасову розмітку, щоб відтестувати можливість введення малого кільця і перевірити, наскільки зручно буде житомирським водіям.

Були скептики, які говорили, що великогабаритний транспорт не зможе проїхати, буде некомфортно тощо.

Як виявилося — зручно. Досвід використання цієї схеми показав, що за півроку кількість аварійних ситуацій на ділянці значно зменшилася".

Проте залишити нову розмітку з малим кільцем у Житомирі не можуть, бо зовнішній вигляд майдану Соборного залишається негарним.

Повернутися до цієї розмітки зможуть тільки після того, як знайдуть у грантових фондах фінансування на реалізацію проєкту. Натомість стара розмітка, яку розпочинають наносити 21 квітня, буде дещо змінена і більш безпечна – переконаний мер.

Сухомлин показав, як би виглядав реконструйований майдан Соборний із громадським простором та розміткою, яка діяла з осені 2019 року.

Нагадаємо, 21-22 квітня у Житомирі перекриють майдан Соборний через нанесення розмітки.


 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here