Home Політика У Житомирі ремонтують Магістрат, куди переселять мамонта. ФОТО

У Житомирі ремонтують Магістрат, куди переселять мамонта. ФОТО

350

У Житомирі триває реконструкція Магістрату, на який виділили 5,5 млн грн із обласного бюджету. У цьому приміщенні розташують Музей природи, куди "переселять" скелет мамонта.

Про це інформує пресслужба Житомирської облради.

Як ідуть роботи перевірив голова обласної ради Володимир Ширма:

"На жаль, карантин вніс свої корективи, але в будь-якому разі цей об’єкт буде завершено і, нарешті, експонати з фондосховища займуть своє місце в кращих експозиціях музею. Не втомлююсь повторювати, що будівля Магістрату має стати візитівкою міста Житомир".

На даний момент вже укріпили фундаменти, замінили перекриття між поверхами з дерев’яного на бетонне, всередині будівлі підготовлені стіни до оздоблювальних внутрішніх робіт. Триває монтаж вентиляційної системи, встановлено індивідуальний тепловий пульт, функціонуватиме ліфт для людей з інклюзивними потребами.

Довідково:

Будівля колишнього Магістрату була зведена у 18 столітті і розташована на Замковій горі. Цегляна двоповерхова будівля побудована в стилі неоренесансну приголомшує суворістю архітектури і витриманістю форм. Ратуш складається з двох об’ємів, в напівкруглому виступі посередині них знаходиться головний вхід в будівлю.

Магістрат був побудований як адміністративне приміщення для градоначальника Житомира і його управління. Будівля пережила дві війни і революцію, виконувала роль ринку, у якому розміщувались м’ясні павільйони, згодом житлового будинку. У 1941 році під час Другої Світової війни Магістрат був знищений, а 10 років потому ратуш відреставрували, повністю відтворивши її архітектурну подобу, і вона стала будівлею Житомирського обласного краєзнавчого музею.

10

10

10

10

10

10

10

10

10

10

 

10

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here