Головна Політика У житомирських Зе-депутатів можуть забрати мандати, готують списки на виліт

У житомирських Зе-депутатів можуть забрати мандати, готують списки на виліт

1746
0

Перші рішення щодо застосування імперативного мандату до місцевих депутатів має намір ухвалити партія “Слуга народу” на початку лютого 2022 року.

Про це повідомила голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк в інтерв’ю агенції “Інтерфакс-Україна”:

“Наступного року обов’язково застосовуватимемо імперативний мандат до місцевих депутатів. На сьогоднішній день усі обласні організації готують відповідні списки. Вони їх підготують цього року, тобто щоб уже в січні-лютому 2022-го ми могли застосувати цю процедуру. Думаю, вже на початку лютого будуть відповідні рішення: їх ухвалять обласні організації, а затвердить керівництво партії.

Це серйозна санкція, тому в кожному конкретному випадку ретельно вивчатимемо, перш ніж ухвалити остаточне рішення”.

Вона додала, що поки не може сказати, про яку кількість депутатів ідеться. Адже обласні організації тільки отримали завдання підготувати список осіб, які стануть кандидатами “на виліт”.

Нагадаємо, імперативний мандат – це інститут правової та політичної відповідальності депутата за свою діяльність перед виборцями й партією та право відкликання депутата виборцями/партією, якщо він не виконує їхньої волі.

Після прийняття рішення про відкликання депутата, що обирався у багатомандатному окрузі у відповідній місцевій раді, його заміщує наступний за черговістю кандидат у депутати від місцевої організації партії (у відповідності до внутрішньопартійного рейтингу). У випадку, якщо депутат був обраний в одномандатному окрузі, проводяться проміжні вибори або позачергові вибори для переобрання сільського/селищного голови.

Читайте також: Депутатка від «Слуги народу» хоче стати директором ліцею №25 – батьки проти і звернулися до мера

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here