Головна Політика «УДАР Віталія Кличка» запропонував низку заходів щодо стримування небезпечного штаму коронавірусу

«УДАР Віталія Кличка» запропонував низку заходів щодо стримування небезпечного штаму коронавірусу

713
0

У червні в Україні виявили новий штам коронавірусу «Дельта». Цей вид важко виявити і контролювати, він швидше передається та більш заразний. В деяких країнах захворюваність від нового штаму досягла 80% від усіх заражень. Вчені уже називають його домінуючим. За даними ВООЗ цей вид коронавірусу уже поширився в 111 країнах світу.

«Епідемія COVID-19 у світі не відступає, а лише набирає обертів. Зараз поширюються нові штами вірусу – «дельта» та «дельта+»,  які витісняють раніше вивчені версії. Цей штам уже в Україні і зрозуміло, що незабаром нашу  державу очікує новий виток коронавірусу. Для уникнення тяжких наслідків нової хвилі епідемії ковіду населення має масово вакцинуватися. Ми повинні робити все можливе, щоб зменшити ризики», – наголосив Олег Дзюбенко, голова Житомирської обласної організації партії «УДАР Віталія Кличка».

«УДАР Віталія Кличка» запропонував низку заходів щодо стримування  небезпечного штаму коронавірусу:

· Вакцинуватися мають усі – це єдина наявна зброя проти епідемії.

· Одне з ключових завдань для влади – оптимально розподілити фінансовий  тягар з компенсації  невідворотних втрат у процесі боротьби з коронавірусом між центральним та місцевими бюджетами.

· Ключовий принцип: усі заходи, що ініційовані центральною владою та які  призводять до втрати доходів місцевих бюджетів або збільшення їхніх  видатків, мають бути компенсовані з державного бюджету у вигляді  збільшення міжбюджетних трансфертів місцевим бюджетам.

Серед заходів у медичній сфері потрібно:

· зупинити відтік з ковідних лікарень фахових медиків та повернути  всіх, які звільнилися під час попередніх хвиль епідемії. Для цього  потрібно виділити з бюджету достатньо коштів на доплати медикам;

·остаточно врегулювати механізм оперативного перепрофілювання  відомчих лікарень у ковід-диспансери;

· обладнати ковідні відділення додатковими кисневими точками;

· збільшити кількість ліжко-місць із підведеним киснем.

Важливо підтримати бізнес, який найбільше може постраждати від  наслідків чергової хвилі коронавірусу та локдауну. Для цього «УДАР Віталія Кличка» «пропонує:

спростити і розширити видачу доступних кредитів для бізнесу та  збільшити бюджет програми компенсації кредитних ставок для  бізнесу;

передбачити компенсацію частини недоотриманого прибутку  підприємцям, що не зможуть вести бізнес через карантинні  обмеження;

зменшити орендну плату з відповідною компенсацією з бюджету;

зменшити ставки податків, наприклад, ставку ПДВ для соціально значущих товарів, передусім продуктів харчування;

ввести мораторій на підвищення ставок податків для бізнесу;

тимчасово звільнити підприємців, які підпадають під карантинні  обмеження, від сплати ЄСВ та єдиного податку з відповідним  збільшенням трансфертів з державного бюджету місцевим  бюджетам, а також збільшенням фінансування Пенсійного фонду з  державного бюджету;

запровадити пільгове розміщення реклами на комунальних носіях.

За весь час епідемії в Україні на COVID-19 захворіли 2 251 869 людей. Одужали – 2 186 353 особи, летальних випадків – 52 930.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here