Home Політика Удовенко: Чорновіл за місяць до смерті знав про підготовку замаху

Удовенко: Чорновіл за місяць до смерті знав про підготовку замаху

69
Лідер "Народного Руху" В’ячеслав Чорновіл знав про замах, що готується на нього, за місяць до своєї смерті.
 
Про це розповів свідок у справі про загибель Чорновола, екс-нардеп Геннадій Удовенко, даючи свідчення в Бориспільському міськрайсуді, де триває слухання справи водія КамАЗу Володимира Куделі, повідомляє Українська правда з посиланням на газету "Сегодня".
 
"Про це мені, на той момент голові профільного комітету Верховної Ради з прав людини, в лютому 1999 року повідомив дехто В’ячеслав Бабенко, який назвався співробітником ФСБ Росії, українцем за національністю", – сказав "Сегодня" Удовенко.
 
"Спочатку усно, а потім (на моє прохання) і письмово він попередив, що готується фізичне усунення Чорновола, і до цього нібито причетні російські спецслужби. Звичайно, я розповів про це В’ячеславу Максимовичу", – зазначив він.
 
"Застереженням він знехтував, відповівши, що напередодні президентських виборів буде ще багато фальшивок і провокацій і їм не варто надавати значення. Ну а незабаром після цього сталася страшна аварія, в результаті якої загинули Чорновіл і його водій Євген Павлов", – сказав колишній депутат.
 
Удовенко підкреслив, що після того, що сталося, передав заяву Бабенка тимчасовій слідчій комісії ВР з розслідування обставин загибелі Чорновола і Генпрокуратурі, проте чітких відповідей звідти не отримав. "Яка доля цієї заяви і чи дала їй хід ГПУ, мені невідомо", – додав він.
 
Газета повідомляє, що колишній заступник генпрокурора Микола Голомша відмовився відповісти, чи допитувався слідчо-оперативною групою ГПУ Бабенко, заявивши, що не в курсі подій.
 
А ось один з колишніх керівників СБУ, який досить щільно спілкувався з Бабенком, сказав "Сегодня", що "у цієї неадекватної людини дуже багата фантазія".
 
Екс-співробітник МВС Микола Степаненко, який продовжує власне розслідування загибелі Чорновола, не ідеалізуючи Бабенка, відзначає його інформованість: "Він був прекрасно обізнаний про розпорядок дня Чорновола, його пересування і маршрути проходження".
 
Свідчення Геннадія Удовенка долучені до матеріалів справи.
 
 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here