Home Політика Україна і Білорусь опинились на межі ”продуктової війни”

Україна і Білорусь опинились на межі \”продуктової війни\”

82

Білорусь у відповідь на заборону України поставок білоруської м’ясомолочної продукції планує найближчим часом вжити аналогічні заходи по відношенню до українських продуктів. Про це ТСН.ua повідомили в прес-службі Держветслужби України.

Про це білоруська сторона заявила під час зустрічі голови Госветфітослужби Україні Івана Бісюка з першим заступником директора департаменту ветеринарії і продовольства Міністерства сільського господарства Республіки Білорусь Юрієм Пивоварчиком 2 березня.

"Українська сторона запропонувала конкретні дії для вирішення ситуації навколо заборони ввезення на територію Україну молочної і м’ясної продукції з Білорусі. Однак, замість визначення спільних дій, білоруська сторона заявила про можливе введення заборони на ввезення продукції українського виробництва найближчим часом", – ідеться в повідомленні прес-служби.

Зокрема, мова йде про заборону української соняшникової олії, солі, кукурудзи, кондитерських виробів і шроті. Держветслужба заявляє, що всі її пропозиції щодо врегулювання ситуації білоруська сторона відхилила.

При цьому Україні запропонували провести перевірки системи моніторингу та інспектування білоруських підприємств. "Замість цього Білорусь, як член Митного союзу, повідомила Україну про те, що буде просити підтримки у Росії і Казахстану в питанні введення заборони на імпорт української продукції", – наголошується в прес-релізі з посиланням на Бісюка. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here