Home Політика «Україна щороку втрачає до 400 мільярдів через корупціонерів. Ми повернемо ці гроші...

«Україна щороку втрачає до 400 мільярдів через корупціонерів. Ми повернемо ці гроші у бюджет» – Анатолій Гриценко у Житомирі

157

За 50 днів до виборів Президента України Житомирщину із візитом відвідав кандидат та лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко. Область є для Гриценка у певній мірі знаковою, бо саме тут, будучи міністром оборони, він проводив експеримент зі скасуванням примусового призову в рамках реформи армії.

Анатолій Гриценко обіцяє, що за його президентства реформа, розпочата більше 10 років тому, буде продовжена. Вже понад 12 років він підкреслює, що армія має бути контрактною, а система оборони базуватись на трьох компонентах – професійна армія, резерв постійної готовності та система територіальної оборони. Але не лише про реформи в оборонній сфері говорив Анатолій Гриценко під час візиту на Житомирщину. Корупція, тарифи, чесні вибори – кандидат не оминув жодної теми, яка турбує людей.

Політик переконує, що під час виборчої кампанії ані він сам, ані жоден з представників його команди не будуть вдаватись до провокацій на адресу інших кандидатів.  Натомість Гриценко опрацьовує та готує до виконання пункти своєї програми, яку подав до ЦВК. Він їздить Україною, спілкується з людьми, щоб знати їх реальні проблеми, та представляє членів своєї майбутньої президентської команди. Анатолій Гриценко вже назвав тих, хто очолить СБУ та Міністерство оборони. Це буде Віктор Трепак та Іван Апаршин.

Практику йти у президенти «без котів у мішку» Анатолій Гриценко називає хорошим прикладом і закликає до цього інших кандидатів, щоб виборці знати, хто отримає керівні посади і кому довірять країну на найближчі п’ять років.

Окрім цього, Гриценко закликав інших кандидатів захищати результати виборів та не допустити фальсифікацій.

«Попереду на нас чекають рубіжні вибори, кожен повинен витратити трохи часу і скористатися  правом голосу, щоб дати шанс собі та країні. Ми, кандидати у президенти, підписали «Меморандум за чесні вибори і про спільну протидію фальсифікаціям». Це не питання єднання чи підтримки, це питання забезпечення прозорості виборів і власної гідності. Ми готові захищати результати виборів, кожен голос буде врахований. Жодних компромісів, ніхто не буде приховувати правопорушення, навіть якщо воно буде виявлене у наших рядах», – запевнив Анатолій Гриценко.

Корупція – не розмови про хабарі, а вбивство країни

Політик дуже багато говорив про корупцію, бо на його думку, вона вбиває країну. Кандидат вважає, що у НАТО та Євросоюз приймають тих, хто відповідає певним стандартам, тих, хто бореться зі схемами. У корумпованій країні, додав він, де тільки махінації на митниці, нелегальний видобуток бурштину та непрозорі закупівлі вимивають із бюджету до 400 млрд. гривень, важко говорити про цінності і пріоритети. У першу чергу на посаді президента Гриценко ставить за мету знищити корупційну складову на всіх рівнях.

«Я почну з верхівки. Мені носити не треба. Покажи приклад – почни з себе», – підкреслює Анатолій Гриценко, наголошуючи, що саме з президента повинно починатись очищення країни, а далі воно поступово піде по всій вертикалі влади.

Кандидат впевнений, що знищивши схеми та заблокувавши виведення грошей в офшори, люди отримають гідні умови для професійної реалізації. У той же час він наголосив, що чиновники та судді повинні мати не лише «зелений коридор» – стимули та високі зарплати, але й «червоний» – покарання за порушення закону. У результаті в очищеній від корупції країні з комфортними умовами для ведення бізнесу середні зарплати досягнуть мінімум 700 євро, пенсії стануть вищими.

«Людина, яка не стоїть на ногах твердо, не має фінансової незалежності та повинна сплачувати непосильні комунальні послуги, утримувати родину на мізерну зарплатню, не може бути громадянином. Громадянське суспільство знищується. Комунальні витрати не повинні перевищувати 15% від доходу родини. Це зробити цілком реально, але поки на заваді корупція і монополії. Зараз люди у злиднях, а олігархи набивають кишені та збагачуються за рахунок народу», – каже Анатолій Гриценко.

Ніяких статусів і автономних республік не буде

Не оминув кандидат у президенти і такої болючої для українців теми, як повернення окупованих наразі територій. Тут Анатолій Гриценко каже і про Донбас, і про Крим, але закликає не боятися  повернення активних бойових дій, які були у 2014-2015 роки.

«Це не означає, що загроза зникла, вона є, але ми вже готові, що ворог діє підступно і не дотримується жодних домовленостей. Ми показали, що більш слабші за Росію країни можуть себе захистити і чинити опір агресору», – вважає політик.

У питанні повернення частини Донбасу, за словами Гриценка, не можна торгуватись та говорити про якісь автономії та особливі статуси.

«Треба чітко усвідомити і дати іншим зрозуміти, що жодних статусів чи автономних республік не буде. Буде повернення усіх територій під український прапор лише на наших умовах, а не умовах, які диктує Путін. Пяти років буде достатньо, щоб повернути окупований Донбас. Щоб Росія забралася звідти і виплатила компенсацію за все, що принесла на наші землі», – підкреслив кандидат у президенти.

Шляхи повернення мають бути і військові, і дипломатичні, і санкційні, і економічні.  

Якщо в наступні роки Україна піде шляхом очищення від корупції, а верховенство права стане аксіомою, то, на думку Анатолія Гриценка, країна може стати членом НАТО.

«Це могло статись ще 10 років тому, адже Україна на це заслужила більше, ніж деякі нинішні країни-члени. Навіть на фоні війни у східному регіоні Україна зі своїми миротворчими місіями продовжує забезпечувати мир у «гарячих» точках світу. Україна давно могла стати членом НАТО та суттєво посилити його», – впевнений Гриценко.

Але для позитивних перетворень, додає кандидат, недостатньо політичної волі. У свою чергу Анатолій Гриценко обіцяє реалізувати всі компоненти своєї програми за один президентський термін, а далі передати керування країною в руки молодих політиків.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here