Home Політика Україна тупо вимагає знижку на газ – Держдума РФ

Україна тупо вимагає знижку на газ – Держдума РФ

484

У газових переговорах Києва та Москви немає ніяких зрушень, бо Україна нічого, крім вимоги знижки, не пропонує, заявив президент Російського газового товариства, депутат Держдуми Росії Валерій Язєв.

"Вимоги української сторони необґрунтовані. Ми готові до переговорів і беремо участь в них, але хотілося, щоб вимоги були розумними і обґрунтованими. Українська сторона не пропонує нічого натомість – просто вимагає прямолінійно, тупо знизити ціну на газ", – сказав Язєв, повідомляє ТСН.

Також депутат наголосив, що Україна зобов’язана виконувати чинну угоду до 2019 року, а те, що її підписанта Юлію Тимошенко посадили, абсолютно ніяк не впливає на контракт. Якщо ж Київ щось не влаштовує, сказав Язєв, нехай скаржиться до Стокгольмського арбітражу.

Як відомо, газові переговори між Києвом та Москвою тривають вже не один місяць: весь 2011 рік українські чиновники заявляли, що ціни на газ стали "кабальними" і шукали можливості для її зниження.

За неофіційними даними, "Газпром" готовий піти на значні знижки при отриманні контролю над місцевою газотранспортною системою. У той же час влада України поки погоджується віддати "Газпрому" тільки 33% ГТС – ще 33 мають отримати європейці, а 34 залишиться в України. Нещодавно Росія сама виступила з ініціативою продовжити переговори.

17 лютого посол Росії в Україні Михайло Зурабов повідомив, що Міненерго РФ написало своїм партнерам в сусідній країні, що готове знову обговорювати зниження цін. Згодом Росія запропонувала знижку у 10% в обмін на збільшення закупівель газу.

Україна від такого варіанту відмовилась, а президент Віктор Янукович заявив, що домагатиметься вартості на газ в 250 доларів за тисячу кубометрів. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here