Home Політика Україна вперше визнала, що арешт Тимошенко ускладнив переговори з ЄС

Україна вперше визнала, що арешт Тимошенко ускладнив переговори з ЄС

183
0

Український віце-прем’єр Сергій Тігіпко став першим високопосадовим політиком, який визнав, "що процес проти Тимошенко ускладнює переговорний процес" України з ЄС про зону вільної торгівлі.

"Переговори України з ЄС про укладення угоди про вільну торгівлю, звичайно ж, стали більш важкими", – заявив Тігіпко в Берліні в інтерв’ю газеті Handelsblatt.

Щоправда, зазначає Deutsche Welle, з повідомлення на сайті газети в Інтернеті не зрозуміло, мав Тігіпко на увазі суд над Тимошенко чи рішення суду заарештувати її.

При цьому Тігіпко запевнив, що Україна надає перевагу зближенню з ЄС, а не Митному союзу з Росією, Казахстаном та Білоруссю.

"Ми робимо вибір на користь Європи через її кращі економічні та демократичні стандарти", – сказав він. Тігіпко закликав "Європу зрозуміти, що уряд України дуже серйозно прагне наближення до ЄС", пише газета.

Нагадаємо, в адміністрації президента України вважають, що арешт Тимошенко "не вплине на динаміку просування переговорів" з ЄС. Про це заявила у переддень візиту Тігіпка до Берліна перший заступник глави адміністрації Ірина Акімова в Києві.

Україна та Європейський Союз ведуть переговори про підписання угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі. Українська сторона розраховує на швидке завершення переговорів. Планується, що це питання буде обговорено під час візиту президента України Віктора Януковича до Брюсселя 20 жовтня.

Нагадаємо, раніше глава представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що арешт Тимошенко "як і усі інші справи за участю колишніх посадовців України, викликає велику стурбованість".


 
Previous articleЯпонія надала Житомирщині черговий грант
Next articleЖитомирводоканал відключатиме боржників по Черняховського та Крилова

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here