Home Політика Українцям придумали новий податок на землю: кому і скільки доведеться платити

Українцям придумали новий податок на землю: кому і скільки доведеться платити

250

Українців хочуть змусити платити податок за свою ж землю.

У Верховній Раді зареєстрували новий законопроєкт під номером №3131. Згідно з нормативним актом, буде запроваджено мінімальний земельний податок. Сума буде залежати від оціночної вартості, а платити будуть навіть ті, хто нині звільнений від податків.

Про це пише РБК-Україна.

В середньому податок буде близько 1400 гривень за один гектар землі. Сума платежу дорівнює 5% від оціночної вартості, і вносити його потрібно буде один раз на рік.

Якщо ж прибутковий податок – той, який отримали від паю – й податок на землю (зараз близько 0,3% від оціночної вартості) будуть менше встановленої "мінімалки", то мінімальну суму заплатити доведеться, причому всім.

Юристи кажуть, що в новому законі є "цікаве" уточнення. Так, у статті 281 Податкового кодексу кажуть, що пенсіонери, ветерани, чорнобильці, багатодітні та інші категорії, які володіють менше ніж 2 га землі, взагалі звільнені від податків.

А ось новий законопроєкт говорить, що платити будуть всі, хто володіє землею сільськогосподарського призначення площею від одного гектара.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here