Home Політика Українцям знову обіцяють ”телефонний апокаліпсис”

Українцям знову обіцяють \”телефонний апокаліпсис\”

84
У Верховній раді зареєстровано новий законопроект, мета якого – почати війну проти постачальників нелегальних мобільних телефонів, які ввозяться в країну неофіційно або контрабандою. Законопроект був ініційований та зареєстрований депутатами Юрієм Мороко (ПР) та Віталієм Коржем (БЮТБ), повідомляє ТСН.ua. 
 
Законопроект передбачає створення і введення узагальненої бази даних, а також умов обслуговування терміналу у телекомунікаційних мережах. Як передбачає документ, у випадку якщо мобільний термінал протягом 90 днів не був зареєстрований в Україні, оператор припиняє обслуговування у телекомунікаційній мережі терміналу. 
 
Так само, до обов’язків оператора буде входити перевірка реєстрації терміналу. Крім того, згідно з текстом законопроекту, оператори мобільного зв’язку будуть відключати вкрадені або загублені телефони. 
 
Зазначимо, історія з відключенням "сірих" мобільників тягнеться в Україні вже більше 3 років, але тільки минулого тижня вона прийняла серйозний оборот. 
 
Як повідомили ТСН.ua в мережі магазинів "Цитрус Дискаунт", у червні 2011 року до появи офіційно ввезеного і сертифікованого iPhone 4, на ринку України було понад 96 тисяч iPhone 3 (3G та 3GS), понад 42 тисячі iPhone 4. Менше 1% цих пристроїв знаходилися в базі Украчастотнагляду. 
 
За даними експертів переможцями у боротьбі з "сірим" ринком в Україні стали компанії Nokia і Samsung. В результаті їхніх зусиль менш ніж 1% продукції Nokia і Samsung продаються в Україні неофіційно. 
 

Фахівці наголошують, хоч перспектива відключення "сірих" телефонів і відкладалася, нині немає причин сумніватися в тому, що Рада рано чи пізно прийме цей законопроект і тоді власникам нелегальних телефонів доведеться зіткнутися з проблемою відключення. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here