Home Політика В Україні готують альтернативу тюрмам, бо в’язень «коштує» державі більше 10 тис....

В Україні готують альтернативу тюрмам, бо в’язень «коштує» державі більше 10 тис. грн

199

В’язень у тюрмі "коштує" державі більше 10 тисяч гривень. Якщо ж говорити про пробацію, то це в десять разів менші витрати – усього 900 гривень на місяць за одного пробаціонера, оскільки держава працює з ним на волі, а не витрачає кошти на його утримання, харчування, комунальні послуги тощо.

Про альтернативу тюрмам для осіб за нетяжкі злочини – пробацію – повідомили в Мін’юсті.

Пробаційний нагляд – це покарання на волі, контроль за особою, яка вчинила правопорушення, без відбуття нею покарання в тюрмі.

«Законопроєктом ми пропонуємо запровадити новий вид покарання – пробаційний нагляд. Передбачається, що пробація застосовуватиметься і як основне, і як додаткове покарання.

В першу чергу, вона розрахована на ті випадки, де наразі суд в якості покарання призначає обмеження волі або арешт. Ця категорія – нетяжкі злочини.

Пробацією ми не замінюватимемо позбавлення волі. В якості ж додаткового покарання пробація може бути застосована, якщо суд призначив людині інший вид покарання, наприклад, виправні роботи чи штраф», – пояснив заступник Міністра юстиції Олександр Банчук.

За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, це сприятиме зменшенню кількості осіб у місцях несвободи, забезпечить виправлення правопорушників без ізоляції від суспільства.

Служба пробації в Україні діє вже 5 років. З початку 2020 року через неї пройшло 105 тисяч правопорушників, 58 тисяч перебуває на обліку органів пробації на цей час.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here