Home Політика В Україні можуть ввести надзвичайний стан – що це означає. ІНФОГРАФІКА

В Україні можуть ввести надзвичайний стан – що це означає. ІНФОГРАФІКА

369

Можливість введення надзвичайного стану обговорюється не тільки у вищих державних кабінетах та політичних колах. Щоденна статистика (станом на 21 березня в Україні 47 хворих на COVID-19) підтверджують, що ситуація поки не буде покращуватися.

Що означає надзвичайний стан і чому не потрібно ототожнювати його з обмеженням прав та диктатурою?

Режим надзвичайного стану дає повноваження правоохоронцям обмежувати рух транспорту, встановлювати блок-пости, стежити за дотриманням карантинного режиму, притягати до відповідальності недобросовісних підприємців, які не закривають магазини на період дії карантину, в буквальному сенсі слова дозволяє оточувати міста, щоб обмежувати пересування.

Крім цього, надзвичайні заходи дають можливість перепрофілювати підприємства під потреби боротьби з епідемією, наприклад, як французькі парфумерні заводи, які зараз виробляють антисептичні засоби. Допускається також екстрено виділяти кошти на медицину і взагалі все необхідне для того, щоб перешкодити поширенню епідемії.

"Режим надзвичайного стану перш за все має допомогти в тому, щоб зменшити негативні наслідки епідемії і знизити навантаження на медичну систему. У разі подальшого поширення вірусу в Україні нові обмежувальні заходи, такі як режим надзвичайного стану, неминучі", – розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко ресурсу "Слово і діло".

Інфографіка: facebook.com/vpysarenko

Заходи, які можуть почати діяти з введенням надзвичайного стану:

встановлення особливого режиму в’їзду і виїзду, а також обмеження свободи пересування по території, де вводиться надзвичайний стан;

обмеження руху транспорту та його огляд;

посилення охорони громадського порядку та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства;

заборона проведення масових заходів, крім заходів, заборона на проведення яких встановлюється судом;

заборона страйків;

примусове відчуження або вилучення майна у юридичних і фізичних осіб.

Читайте також: Житомир патрулюватимуть представники ЗСУ, Нацполіції та Нацгвардії під час карантину.

Підписуйтеся на телеграм-канал zhytomyrvscovid.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here