Home Політика В Україні назріває новий скандал зі зброєю

В Україні назріває новий скандал зі зброєю

107
Між Україною й Іраком назріває новий збройовий скандал через якість військової техніки, яку Київ поставив у Багдад.
 
Про це пише Українська правда з посиланням на газету Сегодня.
 
Мова йде про другу партію з 62 бронетранспортерів БТР-4Е харківських КБ імені Морозова й об’єднання ім. Малишева в рамках найбільшого контракту із цією країною.
 
Фахівці , які прибули з Багдада для прийому бойових машин, виявили істотні недоліки в системах ведення вогню, зокрема, відмови встановлених на БТРах нових автоматичних 30-міліметрових гармат ЗТМ-1.
 
На думку джерел, зброя сира, не доведена до потрібних кондицій.
 
Офіційно на харківських підприємствах ситуацію не коментують, однак співрозмовник в Мінпромполітики повідомив, що причина нібито в зміні керівництва КБ їм Морозова.
 
Даною ситуацією занепокоїлася РНБО, і цього понеділка у Харкові має відбутися нарада, де шукатимуть прийнятний вихід.
 
Це вже друга неприваблива історія із бронетехнікою для Іраку. Минулої зими, також через конструктивні недоліки в озброєнні БТРів, виявлених на етапі прийому-здачі, переносилися строки поставки першої партії, через що вона не потрапила на військовий парад у Багдаді.
Тоді провину списали на розроблювачів гармат у Кам’янець-Подільському, із запізненням і вибаченнями відправивши замовнику 26 бронетранспортерів.
 
Усього ж у рамках іракського контракту Україна зобов’язалася виготовити й відправити Багдаду до кінця цього року 420 машин.
 
Обсяг замовлення на поставки БТРів, а також літаків Ан-32Б виробництва концерну "Антонов" становить 2,4 мільярди доларів. 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here