Home Політика В Україні різко подорожчає дизпаливо

В Україні різко подорожчає дизпаливо

118
0

Міністерство інфраструктури України пропонує підвищити з 1 січня 2012 року чинні ставки акцизного збору на бензини і дизельне паливо до 200 євро/т та 120 євро/т відповідно.

Про це говориться в листі за підписом першого заступника міністра Мінінфраструктури Костянтина Єфименка на адресу глави Мінфіну Федора Ярошенка.

У листі наводиться розрахунок, згідно з яким ріст акцизів дозволить отримати додатково 4,36 млрд грн до бюджету, додаткові надходження будуть спрямовані на збільшення фінансування автодорожнього комплексу України.

Окрім різкого збільшення акцизу на дизельне паливо, Мінінфраструктури пропонує уніфікувати цю ставку, тоді як з 2007 року в Україні діє диференційована ставка акцизного збору залежно від вмісту сірки.

У зв’язку з цим ріст акцизу на високосірчасті марки дизпалива може скласти 33%, тоді як на низькосірчасті види марок Євро-4 і Євро-5 – в чотири рази або на 300%.

На сьогодні в Україні найпопулірнішою маркою є Євро-4 (близько 70% ринку), у зв’язку з чим збільшення податкового навантаження продиктує зростання цін для кінцевих споживачів у розмірі близько 75 коп./л. ДП марки Євро-2, що переважно імпортується з Росії і в основному використовується промисловими споживачами, подорожчає на 50 коп./л.

Нагадаємо, з 1 вересня 2011 року набули чинності підвищені ставки акцизного збору, що діяли з січня по 20 квітня 2011 р.

За останні три роки ставки акцизів на бензини в Україні виросли в три рази – з 60 євро до 182 євро/т, тоді як ріст податків на дизпаливо був меншим через побоювання уряду з приводу зростання цін на основний енергоресурс, що використовується в аграрному секторі і в промисловості.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here