Home Політика В України закінчились гроші на розрахунки з Росією

В України закінчились гроші на розрахунки з Росією

114
0
Міністерство фінансів України 30 листопада 2011 продовжило угоду з банком VTB Capital Plc. про надання кредиту в 2 млрд доларів на наступні шість місяців, повідомили у Мінфіні.
 
"Незважаючи на погіршення глобальної макроекономічної кон’юнктури і ситуації на фінансових ринках світу, які призвели до значного подорожчання позикових ресурсів для Україні і обмежили її доступ до ринків капіталу, а також завдяки зусиллям учасників переговорів з російськими партнерами, кредит був продовжений на попередніх фінансових умовах", – наголошується в повідомленні.

Як відомо, угода про надання кредиту була укладена 3 червня 2010 року. Мінфін залучив кредит російського ВТБ (згодом права вимоги по ньому передані ІК VTB Capital) на суму 2 млрд дол. під 6,7% річних.

За умовами договору позика видавалася строком до грудня того ж року, але передбачалася можливість трикратної пролонгації на півроку. Таким чином, Мінфін вже скористався правами пролонгувати кредит, і кінцевий термін виплати по кредиту – червень 2012.

Експерти упевнені, що цей кредит не є ринковим.

"Ця позика – результат прямої домовленості між керівництвом двох країн. Кредит виданий не на ринкових умовах. Це досить небезпечна практика для держави, до якої ми ніколи раніше не прибігали", – прокоментував ситуацію після отримання кредиту екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник.

Раніше планувалося, що борги перед Росією будуть погашені за рахунок коштів, виділених МВФ, але фонд черговий транш Україні так і не надав.
 

ТСН.ua 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here