Home Політика В Житомирській облраді обговорили децентралізацію влади. ФОТО

В Житомирській облраді обговорили децентралізацію влади. ФОТО

118

На відповідальності органів місцевого самоврядування у процесах децентралізації державної влади та реформування місцевого самоврядування в Україні наголосив голова обласної ради Віталій Француз 12 червня під час засідання ради регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад. Про це передає прес-служба обласної ради.

«Обласна рада готова й надалі допомагати асоціації у всіх її починаннях. Маємо розуміти, що ми зараз рухаємося в одному човні, і ніхто не кине нам під ноги червону доріжку. Тому треба всім разом діяти, адже нині багато що залежить саме від нас» – сказав Віталій Француз.

«Є проекти законів «Про право територіальних громад на об’єднання» та «Про співробітництво територіальних громад». Верховна Рада України включає їх у порядок денний, хоча б для того, щоб почати обговорювати в комісіях. Коли говорять, що вже ми проходили укрупнення й розділення громад, то потрібно звернути увагу на один важливий момент: проекти законів передбачають, що громади можуть об’єднуватися лише добровільно, а для цього держава бере на себе зобов’язання затвердити у Кабінеті Міністрів план перспективного розвитку об’єднаної громади і протягом п’яти років надавати фінансування», – розповів голова обласної ради.

aska3

З іншими практичними моментами втілення децентралізації учасників розширеного засідання ознайомив заступник голови – керівник виконавчої дирекції ВАССР Вадим Івченко. «Протягом 23 років в Україні ніхто не займався розвитком сільських територій. Приймалися тільки популістські програми, які не мали позитивного ефекту. Сьогодні розвитку села найбільше сприятиме ухвалення двох вже згаданих законів і децентралізація фінансів» – зазначив Вадим Івченко.

aska4

Про конкретні напрямки роботи обласного й районних відділень асоціації з обговорення документів щодо децентралізації влади розповів радник голови обласної ради з питань взаємодії з територіальними громадами та органами виконавчої влади Петро Рудницький.

aska2

Голова регіонального відділення асоціації Сергій Сокальський поінформував про роботу відділення у минулому році. Члени асоціації затвердили план роботи на друге півріччя 2014 року.

 LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here