Home Політика Велике будівництво: на Житомирщині по другому колу будують один і той же...

Велике будівництво: на Житомирщині по другому колу будують один і той же садок

1011

На "велике" президентське будівництво Житомирська область витрачатиме великі гроші. Адже у Житомирській ОДА тендери віддають фірмам із найвищими ціновими пропозиціями, а одні і ті ж об’єкти "реконструюють" по декілька разів.

Ще одна ТОВка, яка не мала бюджетних замовлень до кінця 2018 року, а нині стала одним із улюбленців Житомирської ОДА – ТОВ "Будівельний альянс монтажпроект".

Читайте також: У Велике будівництво Зеленського включили відкритий у минулому році стадіон у Житомирі

Її, попри найвищі цінові пропозиції, обирає житомирська влада двічі реконструювати один і той же об’єкт – дитячий садочок в смт. Чоповичі Малинського району.

6,5 млн грн вже заплатили за роботи, яких не було

У 2019 році фірма вже "набудувала" в садочку на 6,5 млн грн. ТОВка звела лише дві невеличкі прибудови до основної "коробки" будівлі і освоїла половину бюджету, виділену на будівництво. Натомість їй оплатили 6,5 млн грн за покрівлю, утеплення фасаду та встановлення вікон, чого не зробили.

 

Далі – договір розірвали "за згодою сторін". За документацією, фірма мала здати наполовину готовий об’єкт, враховуючи оплачену суму. Натомість здала коробку садочку, яку збудували ще в минулому столітті, і дві свіжі прибудови з газобетонних блоків.

На контролі в губернатора

24 червня 2020 року губернатор Житомирщини Віталій Бунечко оглянув справи в садочку і сказав, що наразі "проводяться роботи з усунення недоліків, які були виявлені під час проведення технагляду. Впродовж тижня новий підрядник розпочне будівельні роботи". Головне, що у новому підряднику губернатор більш впевнений "переконаний, що працівники будівельної компанії докладуть усіх зусиль, щоб якнайшвидше завершити всі ці роботи".

Та новим підрядником стала стара фірма – та ж сама ТОВ "Будівельний альянс монтажпроект". Щоправда, освоювати вже буде нову суму – 11,6 млн грн.

Ключову роль у перемозі в тендері відіграв відгук, підписаний Інною Хоменко, директором департаменту регіонального розвитку про те, що роботи компанія виконувала "своєчасно, якісно, без зауважень та претензій". Нагадаємо, договір завчасно розірвали, після того, як заплатили 6,5 млн за дах, вікна та утеплення, яких не провели.

"Велике будівництво" Зеленського хочуть перетворити у звичайний довгобуд

Із технічного завдання за проектом забрали перелік робіт щодо влаштування покрівлі, оздоблення фасаду та навіть заповнення віконних прорізів. Адже ці роботи, за документацією, оплатили підряднику ще в минулому році без фактичного виконання робіт.

У той же час у нових договорах підряду ціни на одні і ті ж витратні матеріали зросли на 20-25%. Наприклад, термостійкий кухонний вентилятор Systemair КВТ 250 D4 IЕ2 за договірною ціною до договору №44 від 18.12.2019 коштував 49 835,00 грн. (відпускна ціна) проте за договірною ціною до договору підряду №34-20 від 25.06.2020 цей вентилятор коштує 56 000,00 грн. (відпускна ціна). У переліку витрат також задвоїли кількість техніки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тендери для своїх: Житомирська ОДА змінила тендер, щоб перемогла фірма із сумнівною репутацією

За новим підрядом фірмі вже заплатили 3,3 млн грн на придбання витратних матеріалів. Проте прогресу в садочку поки немає.

Цікаво, що ТОВ "Будівельний альянс монтажпроект" попри формального власника, представляє Роман Гринкевич. Його родину пов’язують з великою кількістю фірм: ТОВ «Візин Річ», ТОВ "Ві.Ай.Пі", підприємство "КРАСНО", засноване Житомирською обласною радою Українського фонду "Реабілітація інвалідів", ТзОВ "ПЕРСПЕКТИВА "МIСТО БУД" та ін.

В окулярах – Роман Гринкевич. 24 червня – огляд садочку

Його фірми вже задіяні на бюджетних проектах – реконструкції "Авангарду" та на реставрації Житомирського краєзнавчого музею.

Цікавим є той факт, що купують будівельні матеріали фірми у себе, щоб не платити зайаві податки на прибуток:

ТзОВ "ПЕРСПЕКТИВА "МIСТО БУД", що реконструює "Авангард", купила на 2,9 млн грн будівельні матеріали у ТОВ "Будівельний альянс монтажпроект", що займається садочком.

А ТзОВ "Вiзин Рiч" купує в ТОВ "Будівельний альянс монтажпроект" будматеріали для ремонту краєзнавчого музею.

Роман Гринкевич у різних постах в Фейсбуці губернатора представляє різні фірми, чим підтверджує свій вплив на них. 

2 липня, огляд "Авангарду"

4 червня, роботи на Магістраті (краєзнавчий музей)

Інсайд: хто отримає наступні 100 мільйонів

За інформацією "Першого житомирського", Роману Гринкевичу також "пообіцяли" 100-мільйонний тендер на будівництво хірургічного корпусу у Новограді-Волинському, аукціон із якого відбудеться у понеділок, 6 липня.

Одна із наближених компаній має виграти тендер на 100 млн грн:

ТОВ «Візин Річ»,

ТОВ «Ві.Ай.Пі»,

підприємство "КРАСНО", засноване Житомирською обласною радою Українського фонду "Реабілітація інвалідів",

ТОВ "Будівельна компанія "Верховина"

"Корпорація будівельних підприємств "Львівінвестбуд"

ТОВ "Ренесанс-Стиль"

ТЗОВ "АТ ЗАХІДЕНЕРГО"

ТОВ "ЛЬВІВСЬКИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ ХОЛДИНГ"

ТОВ "Мегабудмакс"

ТОВ «Вест Білдінг Груп» стара назва "Дорбудмонтаж-1"

ТОВ "Будівельний альянс монтажпроект"

ТзОВ "ПЕРСПЕКТИВА "МIСТО БУД"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дорожні схеми на Житомирщині – як фірми-прокладки заробляють мільйони

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here