Home Політика Вибори депутатів 4 новостворених райрад Житомирщини можуть не відбутися

Вибори депутатів 4 новостворених райрад Житомирщини можуть не відбутися

264

Житомирщина поділена на 4 райони – Бердичівський, Житомирський, Коростенський та Новоград-Волинський райони, до яких мали б відбутися вибори районних рад. Проте вибори нині під загрозою.

Про це повідомляє  Асоціація міст України.

В Асоціації зазначають, що у новостворених районних радах мають відбутися не чергові, а перші місцеві вибори. І правила проведення виборів за Виборчим кодексом – різні.

"Асоціація міст України вважає, що положення абзацу другого частини сьомої статті 194 чинного Виборчого кодексу України не дозволяють Центральній виборчій комісії у правовий спосіб призначити перші місцеві вибори депутатів районних рад новоутворених районів", – розповів консультант з юридичних питань АМУ, що працює на Житомирщині в рамках проекту «ПУЛЬС», Андрій Дяченко.

Він наголошує: Виборчий кодекс визначає, що перші вибори депутатів районних рад призначаються ЦВК за відповідним зверненням уповноваженого органу на підставі рішення про утворення районних рад.

"Оскільки законодавством України не визначено орган, який має приймати рішення про утворення обласних та районних рад, а також не встановлено процедуру прийняття такого рішення, Центральна виборча комісія позбавлена можливості виконати приписи Виборчого кодексу України", – зауважують в АМУ.

Асоціація міст України вважає, що за наявності таких обставин, перші вибори депутатів районних рад новоутворених районів 25 жовтня 2020 року не відбудуться.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here