10 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав закон про електронне декларування чиновників із негайним відкриттям декларацій.

Про це інформує сайт Верховної Ради України.

Що це означає?

Єдиний державний реєстр декларацій має бути негайно відкритий, а представники влади, в свою чергу, зобов’язані подати декларації за поточний та попередні роки. Відтак, тепер кожен громадянин може мати відкритий доступ до даних про статки та майнове забезпечення чиновників, як це було до війни.

Нагадаємо, як змінювалося ставлення депутатів до відкриття реєстру декларацій:

  • Спочатку, 5 вересня Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №9534 про відновлення електронного декларування для чиновників, проте відкрити його мали лише через рік.
  • Потім президент Зеленський повідомив, що рішення щодо ухваленого Верховною Радою закону він прийме після консультацій із віцепрем’єркою з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною.
  • Через це українці подали петицію з вимогою до президента накласти вето на законопроєкт №9534 та повернути його до парламенту, щоб відкрити реєстр майнових декларацій чиновників. Лише за добу під петицією було зібрано понад 25 тисяч підписів.
  • 12 вересня президентом було накладено вето на закон, який зберігає річне обмеження щодо електронного декларування.
  • Вже 20 вересня Верховна Рада схвалила виправлений закон про відновлення е-декларування.
  • 10 жовтня законопроєкт №9534 про відновлення електронного декларування для чиновників було повернуто з підписом президента.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here