Home Політика Все найкраще – батькам: про майно, зв’язки і скандали Віталія Бунечка від...

Все найкраще – батькам: про майно, зв’язки і скандали Віталія Бунечка від RegioNews

233

У серпні 2019 року на Житомирщину призначили нового голову ОДА – Віталія Бунечка.

Що про нього відомо та чим запам’ятався за цей час губернатор – розповідає regionews.ua.

Попередні посади: перший заступник начальника головного управління — начальник управління Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях. У 2019 році кандидатуру Бунечка розглядали на посаду заступника голови СБУ замість Олега Фролова.

Народився 6 серпня 1973 року в Сарнах Рівненської області. Проте посадовець зазначає, що його рід походить з Житомирщини.

Закінчив Волинський державний університет імені Лесі Українки (1995), спеціальність — учитель історії та права, й Академію Служби безпеки України (1997), спеціальність — юрист. Доктор філософії в галузі юриспруденції (2016). Захистив дисертацію на тему: "Служба безпеки України як суб’єкт адміністративно-деліктного процесу".

У грудні 2019 року запустив флешмоб #ВАКЦИНУЙСЯ!. Бунечко на камеру пройшов вакцинацію та передав естафету колегам з інших облдержадміністрацій.

Кар’єра

1995-1996 — учитель історії та правознавства в Обарівській загальноосвітній школі Рівненського району Рівненської області.

1996-2018 — робота в органах Служби безпеки України.

2014-2015 — заступник начальника ГУ контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ.

2018-2019 — служба в зоні проведення ООС (Головне управління СБУ в Донецькій та Луганській областях).

8 серпня 2019 року Президент України Володимир Зеленський Указом №587/2019 призначив Віталія Бунечка головою Житомирської обласної державної адміністрації. Колективу новоспеченого керівника представили 12 серпня під час наради щодо нелегального видобутку бурштину за участі очільника держави.

Родина

У відкритих джерелах, зокрема в декларації, немає інформації про дружину й дітей Віталія Бунечка.

Цікавинки з декларації

У Віталія Бунечка немає ні квартир, ні землі, ні автівок. Це — якщо вірити його декларації за 2018 рік. У ній він вказав лише два годинники фірми Frank Muller і Zenit, 365 тис. грн заробітної платні, $39 тис. і 32 тис. євро в готівці. // НАЗК Пізніше в новій декларації Бунечко вказав іще 426,7 тис. грн вихідної допомоги при звільненні з Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях. // НАЗК

Насправді ж, як з’ясували журналісти агенції "Слідство.Інфо", усе майно спецслужбовець реєстрував на батьків. "Мама Бунечка Світлана придбала наприкінці 2015 року квартиру в Києві на понад 100 кв. м. Апартаменти розташовані в новобудові на лівому березі столиці. Вартість схожих за площею квартир на сайтах оголошень — 3,3 млн грн. У батьків Бунечка також є будинок в Глевасі (Київська область) на понад 200 "квадратів", оформлений на батька Бунечка Івана. У 2018 році Світлана Бунечко придбала автомобіль Mercedes-Benz GLS450 2017 року випуску. Вартість такої автівки стартує від 1,5 млн грн".

Зв’язки

ЗМІ пов’язують Віталія Бунечка з Ігорем Коломойським. Це, насамперед, через те, що брат очільника Житомирщини В’ячеслав Бунечко працює начальником претензійно-позовного управління департаменту юридичного забезпечення "Укрнафти", яке перебуває під операційним управлінням групи "Приват" Коломойського та Геннадія Боголюбова. Саме В’ячеслав Бунечко представляв інтереси компаній з орбіти цих бізнесменів у судових позовах проти НАБУ // Страна

Бунечка також називають людиною, близькою до  Василя Грицака, голови СБУ часів Петра Порошенка. Працюючи в Головному управлінні контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ, Бунечко начебто відстоював бізнес-інтереси своїх рівненських земляків Грицака та голови цього ж управління Юрія Подуфалого. // Vesti.ua

Зв’язки з Коломойським Бунечко заперечує. // Укрінформ

За даними видання "Обозреватель", Бунечко особисто знайомий із представниками "95 кварталу", зокрема він є другом народного депутата від "Слуги народу" Юрія Корявченкова (Юзіка). Таким зв’язкам, як розказував в одному з інтерв’ю нардеп-утікач Олег Царьов, можновладець зобов’язаний своїй роботі в СБУ, під час якої організовував корпоративи, на які запрошував гумористів Володимира Зеленського.

Скандальні факти

Восени 2019 року Житомирська ОДА придбала для своїх структурних підрозділів 5 нових автівок. Серед них — Hyundai Santa Fe за 895 тис. грн, якою користуватиметься Віталій Бунечко. Цю автівку облдержадміністрація спочатку не планувала закуповувати, однак у тендер внесли зміни й замість 5 автомобілів Renault Megane придбали 4, а остаток з виділених грошей додали до нового тендеру на купівлю Hyundai Santa Fe. Загалом на балансі ОДА вже 22 автівки. Попередні очільники області їздили на Toyota Camry. // 1.ZT.UA

Віталія Бунечка звинуватили в плагіаті. Його привітання з Днем культури скомпілювали з привітань двох голів РДА Житомирщини та Вікіпедії. // 1.ZT.UA

Віталій Бунечко публічно накричав на активістів, які критикували новопризначену голову Бердичівської РДА Людмилу Димидюк, яка раніше працювала секретаркою: "Я не встаю по той причине, что к вам точно так же уважения не имею. Хотите поговорить? Так пойдемте поговорим". Присутні звернули увагу, що голова ОДА говорив російською й напівблатним жаргоном. // 1.ZT.UA

У 2015 році Віталій Бунечко разом з групою працівників СБУ намагався вплинути на тендери "Енергоатому". "О. Федько, В.Бунечко, І.Козлов, О.Пацальт під час багаторазових візитів в офіс НАЕК "Енергоатом" в усній формі наполегливо рекомендували не обирати ТОВ "ЗХР "Донецьк-реактив" переможцем торгів [на постачання борної кислоти. — Ред.], посилаючись на нібито відсутність дозвільних документів на виробництво в ТОВ "ЗХР "Донецьк-реактив"… Пересвідчившись в достовірності наданих нашим підприємством документів, співробітники СБУ змінили тактику та стали посилатись на те, що нібито "ЗХР "Донецьк-реактив" та його засновники фінансують сепаратизм та тероризм", — ідеться в листі керівництва ТОВ "ЗХР "Донецьк-реактив", текст якого є в розпорядженні видання "Наші гроші".

Звинувачення Бунечко спростовує: "За 23 з половиною роки служби в органах державної безпеки України я ні разу не був причетний до жодних корупційних скандалів. Кожне слово, яке було надруковане в 2015-му, має своїх авторів, які були зацікавлені в компрометації мене". Він додає, що численні перевірки його службової діяльності не довели достовірність оприлюднених фактів. // Укрінформ

Обіцянки та резонансні заяви

Обіцянки: закінчити реконструкцію стадіону "Полісся", припинити незаконне видобування бурштину ("Ми наведемо лад в бурштиновому хаосі"), створити бета-версію відкритого реєстру легальних АЗС на сайті ОДА.

"Амбітні заяви нашого прем’єр-міністра, що дороги ми за 5 років зробимо, я підтверджую – дороги за 5 років ми зробимо" — під час брифінгу в ОДА 24 вересня 2019 року.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here