Home Політика Які програми підтримки будуть діяти у разі впровадження локдауну

Які програми підтримки будуть діяти у разі впровадження локдауну

298

В Україні скасували карантин вихідного дня, однак нині уряд працює над низкою обмежень, які введуть при локдауні. Про них обіцяють поінформувати за 7 днів до дати локдауну.

Також, у разі прийняття жорстких обмежень, для громадян і бізнесу діятиме програма компенсацій і підтримки.

Про це розповів прем’єр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну 2 грудня.

Зокрема, для людей, які можуть втратити доходи в разі посиленого карантину, передбачається надання одноразової допомоги в розмірі 8 тис. грн.

«Дія програми поширюється як на ФОПів, так і на громадян, які працюють як наймані працівники. За розрахунками Мінекономіки на таку допомогу зможуть розраховувати 1,2 млн українських громадян», — сказав Шмигаль.

Також буде передбачена програма для збереження робочих місць: підприємцям, що скорочують час працівників під час вимушеного карантину пропонується надавати до 8 тис. грн на кожного такого працівника.

Ще один інструмент підтримки — це одноразова компенсація по ЄСВ за найманих працівників. За розрахунками Мінекономіки на таку допомогу зможуть розраховувати 120 тис. осіб. Серед інших програм: погашення податкового боргу для громадян, які мають борг до 3 тис. грн, та звільнення ФОПів першої групи від сплати єдиного податку та ЄСВ.

Ці інструменти підтримки зможуть бути застосовані в разі введення жорстких карантинних обмежень.

Також можуть відновити матеріальну допомогу ФОПам, які мають дітей до 10 років, і розширити кредитну програму «5-7-9».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here