Home Політика Янукович ініціює позбавлення Ради повноважень призначення суддів

Янукович ініціює позбавлення Ради повноважень призначення суддів

262
Президент Віктор Янукович ініціює виключення Верховної Ради із процедури призначення суддів.
 
Про це повідомив радник Президента-керівник головного управління Адміністрації Президента з питань судоустрою Андрій Портнов на 1-му судовому форумі Асоціації юристів, передають "Українські Новини".
 
З його слів, у другій половині дня четверга до Конституційної асамблеї буде передано пропозиції Януковича про зміни до розділу Конституції "Правосуддя".
 
"Наступна позиція – це повне відсторонення парламенту та інших політичних органів від процесу призначення або обрання суддів на посади", – сказав радник Президента.
 
Портнов зазначив, що, зокрема, пропонується скасувати перше призначення суддів на 5 років і відразу призначати їх безстроково за новою процедурою.
 
"Рішення про це (призначення) прийматиме Вища кваліфікаційна комісія в тому порядку, у якому вона сьогодні вже працює. Це – тестування, конкурсні принципи. Після цього – Вища рада юстиції, яка уже в новому складі повинна бути сформована з більшістю суддів і після цього Президент України буде підписувати акт, що має виключно церемоніальний характер", – сказав він.
 
Крім того, зі слів Президента, пропонується відсторонити парламент від процесу можливого притягнення судді до кримінальної відповідальності.
 
"Сьогодні парламент дає згоду на притягнення до кримінальної відповідальності судді. Це повноваження також передається дисциплінарно-кваліфікаційним органам: Вищій кваліфікаційній комісії та Вищій раді юстиції", – повідомив Портнов.
 
З його слів, також передбачено низку інших змін.

Як повідомляло агентство, Рада призначає суддів судів загальної юрисдикції безстроково (на перші 5 років служби суддів призначає Президент), також парламент призначає частину суддів Конституційного Суду. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here