Home Політика Янукович підписав закон про спрощенку

Янукович підписав закон про спрощенку

97
Сьогодні, 18 листопада, стало відомо про те, що Президент України Віктор Янукович підписав зміни до законодавства, що стосуються спрощеної системи оподаткування.

Як повідомили Корреспондент.biz в прес-службі глави держави, Янукович зокрема підписав закон № 4014-VІ про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Нагадаємо, що 4 листопада депутати повторно проголосували і прийняли в цілому закон, що вносить зміни до Податкового кодексу, що стосуються спрощеної системи оподаткування, з президентськими зауваженнями.

Як повідомлялося, відповідно до закону, спрощена система – особливий механізм заміни сплати окремих податків, встановлених пунктом 297.1 ПК на сплату єдиного податку з одночасним спрощенням обліку та звітності. Юрособи і фізособи-підприємці (ФОП) можуть самостійно обрати спрощену систему, якщо вони відповідають певним критеріям.

При цьому суб’єкти господарювання, які застосовують "спрощенку", діляться на п’ять груп. Законом встановлено перелік суб’єктів, які не мають права скористатися спрощеною системою оподаткування. Зокрема до таких належать: суб’єкти, що здійснюють діяльність у сфері азартних ігор, обміну валют, виробництва, продажу, експорту та імпорту підакцизних товарів; продажу предметів мистецтва та антикваріату, а також фізособи-аудитори, страхові брокери, нерезиденти та інші.
 

Крім того, закон дозволяє фізособам на єдиному податку реєструватися платниками ПДВ, а також дозволяє платнику податку на прибуток відносити до витрат кошти, витрачені на придбання товарів (робіт, послуг) у спрощенців, але перелік доходів і витрат платники податку на прибуток повинні будуть враховувати у розрізі контрагентів-платників єдиного податку. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here