Home Політика Янукович запевнив, що росіяни не отримають українську трубу

Янукович запевнив, що росіяни не отримають українську трубу

94

Найбільшою проблемою у взаєминах України і Росії Віктор Янукович вважає експорт енергоносіїв.

"Газовий контракт, укладений три роки тому, дуже невигідний для України. Ціна на газ в довгостроковій перспективі загрожує національній безпеці України. Вона погіршує становище наших виробників на міжнародних ринках", – заявив він, повідомляє ТСН.ua.

Янукович також заявив, що газотранспортна система України потребує модернізації, і додав, що експерти оцінюють відповідні витрати в 5-7 млрд ??доларів на період від 5 до 7 років. Для ремонту системи він запропонував створити "тристоронній консорціум, що враховує інтереси як Росії, так і держав-членів ЄС".

У консорціумі, за його словами, Росії та ЄС має належати по 33%, Україні – 34%. Завдяки цьому система була б прозорою.

Крім того, Янукович підкреслив, що переговори про оренду трубопровідної системи України ніколи не велися і, навпаки, Україна в корені зацікавлена ??в тому, щоб не втратити позиції транзитної країни, оскільки доходи від транзиту є частиною державного бюджету. Раніше повідомлялося, що "Газпром" пропонував Києвупродати частину газової труби за 4 мільярди доларів, проте переговори закінчились рішенням української влади не здавати ГТС.

30 грудня під час зустрічі з прем’єр-міністром Росії Володимиром Путіним глава російського "Газпрому" Олексій Міллер повідомив, що Україна оцінила свою ГТС у 20 млрд.доларів.

Також він зазначив, що питання про створення газотранспортного консорціуму з управління ГТС Україна пов’язує з наданням їй знижки на газ в обсязі 9 млрд. дол. щорічно. 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here