Вже завтра Віктор Янукович вдруге привітає народ з Новим роком. Як розповіли в оточенні президента, промову записали на тлі парадного входу в Адміністрацію президента на Банковій, як і в минулому році.
"Вона триває трохи більше 3 хвилин. Записали з першого дубля. Президент не нервував", – розповів співрозмовник. У кадрі буде дві фішки – графічний годинник, який відраховує хвилини до Нового року (він – за мотивами того, що прикрашає Михайлівський собор), і кулі у вигляді синьо-жовтих футбольних м’ячів на ялинці (привіт Євро-2012), повідомляє ТСН.ua.
Газета Сегодня згадала, як нас вітали президенти протягом 20 років незалежності.
Перші новорічні привітання записували без якихось особливих приготувань. "Все відбувалося в моєму кабінеті, – згадує Леонід Кравчук, який 20 років тому в якості першого українського президента вперше привітав українців з Новим роком. – Ніяких ялинок і почесної варти в кадрі. Казав своїми словами, не читав. Та й суфлерів тоді ще не придумали. Це зараз техніка з будь-якого дурня може розумного зробити. Оскільки обрали мене 1 грудня 1991 року, тобто пройшов лише місяць, успіхів особливих ще не було, то я розповів, що країна стала незалежною, що нову державу треба будувати на демократичних засадах. Що досвіду роботи в умовах ринкового господарства у нас ще немає, нам треба вчитися і зробити так, щоб народ жив гідно".
Довше за всіх випало звертатися до народу Леоніду Кучмі – 10 разів. У 2005 році, коли два тури виборів пройшли до Нового року (в 2004-м), але новий президент Ющенко ще не вступив на посаду, привітав всіх знову Леонід Данилович. Промова була прощальною. Кучма подякував тим, хто боровся за незалежність на початку 1990-х, створював українську армію, гривню, приймав Конституцію … Прощальна промова Ющенка в 2010-му була більш самовдоволеною. "Я пишаюся цим часом. Пишаюся з внутрішнім спокоєм, без гордині і рожевої мрійливості", – повідомив тоді гарант.
Дебютне новорічне привітання Януковича як президента тривало 2 хв. 15 сек. і встановило рекорд по стислості серед промов українських гарантів. Настільки доленосних привітань, як в Росії, де в 1999 році, під бій курантів, Єльцин сказав "Я втомився, я йду", і таких курйозів, як у Німеччині, де помилково показали старе звернення Гельмута Коля, у нас ще не було.