Home Політика ЄС вирішуватиме, чи бойкотувати Євро-2012

ЄС вирішуватиме, чи бойкотувати Євро-2012

У понеділок міністри закордонних справ країн ЄС планують обговорити, чи варто бойкотувати українську частину футбольного чемпіонату Євро-2012 на знак протесту проти ставлення української влади до ув’язненої екс-прем’єра Юлії Тимошенко, повідомляє ВВС Україна.
 
І хоча міністри залишили українське питання "на закуску" – його обговорюватимуть під час ланчу – однак воно буде одним з основних на нинішньому засіданні, разом з питаннями Близькосхідного миротворчого процесу та ситуацією в Сирії та Лівії.
 
Одним з основних питань дискусії стане координація країн – учасниць ЄС щодо відвідин матчів чемпіонату.
 
Раніше Голландія, чия національна збірна має зіграти в Харкові 9 червня, заявила, що не відправить на матч жодних політичних представників. Про свою відмову від візитів до України сказали і європейські комісари – члени виконавчого органу ЄС.
 
Рішення політиків ЄС не стосуються матчів, які відбудуться в Польщі.
 
Інші європейські країни, в тому числі Німеччина, поки що лише пригрозили Україні бойкотом, однак не визначилися з ним остаточно.
 
"Ми будемо тримати Україну в центрі уваги, щоб визначитися, як вчинити правильно. Тому ми ще не вирішили", – сказав агенції Reuters дипломат з ЄС.
 
Скандал довкола можливого бойкоту Євро-2012 загострився після того, як ЗМІ наприкінці квітня опублікували фотографії синців на тілі Тимошенко, які, за її словами, їй нанесли працівники Качанівської колонії.
 
У Брюсселі міністри проведуть чергову регулярну зустріч, щоб виробити єдину спільну позицію ЄС щодо питання бойкоту.
 
Втім, дипломати розглядають засідання 14 травня більше як можливість обговорити це питання і закликають поки не чекати чіткої позиції.
 
Це вже другий бойкот, який європейські політики можуть влаштувати Україні. 11-12 травня в Ялті не відбулася конференція лідерів країн Центральної та Східної Європи, майже всі учасники якої, окрім чотирьох, проігнорували запрошення.
 
Крім того, як передає кореспондент ВВС Україна з Брюсселя, Рада закордонних справ ЄС також обговорить майбутнє відносин з Україною в цілому, і майбутнє угоди про асоціацію, зокрема.
 
Питання угоди про асоціацію буде одним з двох, які міністри закордонних справ країн-членів ЄС планують обговорити під час ланчу.
 
"Ми обговоримо питання щодо можливих умов для підписання та ратифікації угоди, а також, чи потрібно нам почекати певний час з підписанням", – заявив bbc.ua європейський дипломат. Разом з тим, співрозмовник зазначив, що на сьогодні очікувати якогось конкретного результату зарано.
 
Як зазначає наш кореспондент, не можна виключати і питання санкцій. Так, окремі країни-члени вже подумують над можливими пропозиціями, якщо офіційний Київ не змінить свою позицію щодо політичних опонентів. Втім, до останнього дня ніякої офіційної дискусії щодо можливих санкцій в Європі не відбувалося.
 
Європейський Союз закидає Україні застосування "вибіркового правосуддя" щодо опозиційних політиків та колишніх чиновників.