Home Політика Європа може не визнати парламентські вибори в Україні

Європа може не визнати парламентські вибори в Україні

84
В Європейській службі зовнішніх дій заявили виданню КоммерсантЪ-Украина, що не бачать можливості визнання парламентських виборів в Україні без участі в них засуджених лідерів опозиції, повідомляє Корреспондент. net.
 
Як пише газета, Євросоюз, який до недавнього часу обмежувався абстрактними вимогами про необхідність дотримання демократичних стандартів в Україні, знову посилив риторику.
Зокрема, Європейська служба зовнішніх дій підтримала представників Європарламенту, поставивши майбутнє взаємин України та ЄС в залежність від участі екс-прем’єра Юлії Тимошенко та інших лідерів опозиції в парламентських виборах.
 
"У нас є величезні сумніви з приводу того, чи можуть вибори бути визнані чесними і вільними, якщо Тимошенко та інші лідери опозиції не зможуть взяти в них участі. У цьому випадку буде дуже складно визнати їх такими, що відповідають європейським стандартам", – заявила офіційний представник голови ЄСЗД Кетрін Ештон Майя Кочьянчич. Вона заявила, що питання відповідності виборів очікуванням ЄС "буде мати критичне значення для майбутньої угоди про асоціацію".
 
У той же час, незважаючи на радикалізацію думки європейців, в Брюсселі залишилися впливові чиновники, які не мають наміру спалювати мости у взаєминах з Україною, і пан Фюле – один із них.
 
"Фюле готовий йти на компроміси, навіть якщо Тимошенко залишиться за гратами. Він пропонує ЄС засудити це, але все ж констатувати прогрес в інших галузях і підтримати Україну, підписавши угоду про асоціацію. Ештон категорично проти і готова заблокувати контакти до вирішення принципових питань" , – повідомив аналітик брюссельського Open Society Institute Віорел Урсу. 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here