Home Політика Європейська преса: Тимошенко можуть посадити на 10 років

Європейська преса: Тимошенко можуть посадити на 10 років

115
0

Європейська преса дуже критично відгукується про арешт Юлії Тимошенко.

Більшість видань у своїх коментарях не виключають політичного забарвлення всього процесу над колишнім прем’єром, повідомляє Німецька хвиля.
 
Так, польська Gazeta Wyborcza у своїй редакційній статті називає звинувачення, висунуте Тимошенко у газовій справі, абсурдним, "адже воно не містить жодного слова про те, що йдучи на поступки росіянам екс-прем’єр мала особистий зиск від угоди, наприклад, отримавши хабара".
 
"Навпаки, видається, що два з половиною роки тому, коли важкою зимою дійшло до російсько-української газової війни, Тимошенко здобула перемогу. Порозуміння з дуже войовничо налаштованим Володимиром Путіним їй вдалося досягти в тому числі завдяки особистому шарму. На успішний кінець переговорів Тимошенко в Москві чекала позбавлена російського газу Європа. І це, власне, Європа тиснула на Київ, аби він якнайшвидше поклав край конфлікту", – зазначає Gazeta Wyborcza.
 
Британська Daіly Telegraph у своєму коментарі назвала арешт Тимошенко "несподіваним кроком, який розлютив її прихильників та, вірогідно, приверне міжнародну критику".
"Зірка прозахідної "помаранчевої революції" 2004-го постала перед судом у справі, яка, як вважають чимало західних оглядачів, є політично вмотивованою. Якщо її визнають винною, Тимошенко може сісти за ґрати на 10 років і вибути з президентських виборів 2015-го року", – йдеться у статті.
 
Впливова німецька Frankfurter Allgemeіne Zeіtung у своїй статті під заголовком "Борець" пише, що Тимошенко була готова до такого розвитку подій.
"Йдеться про процес, у якому генпрокуратура хоче довести її зловживання владою у нетривалому періоді демократії між революцією та реставрацією (старого режиму)", – пише газета.
"Тому, що клан Януковича зараз використовує газові контракти 2009-го проти Тимошенко, є багато пояснень. Перша і офіційна – Тимошенко перевищила службові повноваження під час укладання газових угод, не отримавши згоди Кабміну. Але друга, і може найважливіша, те, що "олігархи" з оточення Януковича зазнали тоді великих збитків. Тимошенко та Путін виключили посередника "РосУкрЕнерго" з газових схем. А це – джерело фінансування політичних кампаній сьогоднішнього режиму. "Газовий процес", який завершився п’ятничним арештом Тимошенко, як твердить опозиція, є помстою "РосУкрЕнерго". Але від самого початку не варто було очікувати, що справи підуть за іншим сценарієм", – підсумовує Frankfurter Allgemeіne Zeіtung.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here