Home Політика З обігу виводять 25 копійок і старі банкноти

З обігу виводять 25 копійок і старі банкноти

255

Монети номіналом у 25 копійок та усі старі банкноти, уведені до 2003 року, виводять із обігу. Із 1 жовтня 2020 року вони перестануть бути засобом платежу.

Про це повідомляє Нацбанк.

"Монети номіналом 25 копійок зараз не розмінюються через вилучення з обігу монет номіналами 1, 2 та 5 копійок, що відбулося торік. Завдяки їхньому вилученню з обігу ця проблема вирішиться", – аргументують у Нацбанку.

У банку переконають, що це не матиме впливу на інфляцію, оскільки за відсутності монет номіналом 25 копійок під час готівкових розрахунків "можуть застосовуватися правила заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків готівкою за товари, роботи чи послуги (до сум, кратних 10 копійкам)".

Крім того, Національний банк з 01 жовтня 2020 року розпочне активніше вилучати з обігу банкноти номіналом 1 і 2 гривні зразків 2003–2007 років та обігові монети номіналом 1 гривня старого зразка, виготовлені до 2018 року (золотистого кольору). Потрапляючи в банки, вони не будуть більше повертатися в обіг, а вилучатимуться та передаватимуться до Національного банку.

Читайте також: Житомирянам із 1 вересня підвищать мінімальні пенсії.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here