Home Політика Зарплата лісників – одна з найвищих в області

Зарплата лісників – одна з найвищих в області

446

 

«Вже зараз зарплата працівників галузі – одна з найбільших в області», –зауважив у своєму виступі на семінарі перший заступник голови облдержадміністрації Микола Олещенко. Надзвичайно важливим, на думку віце-губернатора, є запровадження в лісогосподарських підприємствах регіону єдиної системи електронного обліку деревини.

Ця інновація унеможливить незаконні вирубки та продаж деревини, добутої незаконним шляхом, оскільки буде забезпечено поштучне маркування лісоматеріалів, що надходять з лісосік у місця їх складування, зберігання та відвантаження кінцевому споживачу.

Як повідомив начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Ткачук, робота по впровадженню електронного обліку деревини почалась з 2010 року на всіх підприємствах області. Впровадження системи дало можливість оптимізувати чисельність лісової охорони, яка набула нового статусу: лісівників переведено на посаду майстрів лісу, підвищився кваліфікаційний рівень працівників, і, відповідно, зросла заробітна платня майстрів – з 1,5-2-х до 5-ти тис. грн.

Для застосування нової технології у лісопідприємствах області за три роки було витрачено близько 4 млн. грн. Але тільки у Ємільчинському лісництві, на базі якого проходив семінар і яке є пілотним підприємством у впровадженні новітньої системи, за рік-півтора очікується економія коштів на суму 3 млн. грн. Ці значні кошти підуть на підвищення зарплати, на придбання сучасних великовантажних автомобілів, що дозволить лісгоспу відмовитись від послуг залізниці, вартість яких постійно зростає.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here