Home Політика Засуджені за економічні злочини вийдуть на волю, заплативши штраф

Засуджені за економічні злочини вийдуть на волю, заплативши штраф

93
Якщо президент підпише закон про декриміналізацію економічних злочинів, то особи, раніше засуджені за такі злочини, зможуть вийти на свободу.
 
Про це сказав керівник головного управління з питань судоустрою адміністрації президента Андрій Портнов в інтерв’ю газеті "Комерсант-Україна".
 
"Так (зможуть вийти) – заплативши штраф", – зазначив він.
 
"Тим, хто ще перебуває під слідством і під арештом, надається можливість заплатити заставу, вийти на волю й далі у змагальному процесі виконувати процесуальні обов’язки", – пояснив Портнов.
 
"А ті, хто вже засуджений, вийдуть на волю, заплативши штраф. Для того щоб правоохоронні й судові органі підготувалися, закон передбачає місячний термін набуття чинності", – додав він. 
 
Портнов не вважає, що суди зловживатимуть своїми повноваженнями.
 
"Давайте змоделюємо ситуацію. Слідчі встановили факт ухиляння від сплати податків і порушили справу. Збиток становить 1 млн грн. Для того щоб обвинувачуваний виконував свої обов’язки – з’являвся на допити, подавав документи, йому обирається запобіжний захід. Раніше це був арешт. Тепер судом установлюється застава", – сказав він.
 
"Вона (застава) має бути не менша за суму збитку, а вона буде визначатися у змагальному процесі за участю адвоката й прокурора, який має довести, чому розмір збитку саме такий", – пояснив Портнов.
 
За його словами, після визначення розміру збитку є вибір: заплатити заставу чи ні. "Людина на волі, є час і можливості знайти гроші", – сказав Портнов.
 
"Якщо людина зізнається винною, то за скоєння економічного злочину їй буде нарахований великий штраф. У нашому випадку – 1 млн грн. Крім того, податкова служба пред’явить цивільний позов на неменшу суму. Разом: держава має отримати 2 млн грн.", – пояснив він
 
"Для сплати усіх коштів цій, уже засудженій людині, дається 3 місяці. Іноді суд може продовжити термін до 6 місяців. Але в будь-якому разі є можливість заплатити державі гроші й не сидіти у в’язниці", – додав Портнов. 
 
Однак якщо в засудженого немає грошей, то у в’язницю він усе-таки сяде, уточнив він.
 
"Тому, хто не заплатив штраф, суд змінює покарання. Якби ми передбачили альтернативу, це породжувало б корупцію в судах", – заявив Портнов.
 
"Людина має знати: від відповідальності вона не втече… Разом із тим протягом усіх слідчих дій і судових розглядів у людини жодного разу, якщо вона сам того не побажала, не буде можливості сісти у в’язницю", – підкреслив він. 
 
"Що стосується передбаченого зараз законодавством затримання на 72 години, то ми прямо записали, що по економічних злочинах його взагалі не може бути", – зазначив Портнов.
 

Українська правда 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here