Home Політика За тиждень на Житомирщині пішли з дому 10 дітей

За тиждень на Житомирщині пішли з дому 10 дітей

215

Житомирська мерія звернеться до суду щодо забезпечення потреб дітей, хворих на фенілкетонурію, адже обласний бюджет не фінансує дітей зазначених категорій, аргументуючи це тим, що це діти з міста.

Про це повідомив міський голова Сергій Сухомлин під час засідання виконкому 6 травня, куди прийшли батьки дітей.

"Діти не винні, що обласна рада не може їх профінансувати. І те, що це діти з міста, для мене не аргумент, адже згідно закону, цих дітей мають фінансувати з обласного бюджету. У передвиборчий рік депутатам простіше направити ці кошти на дитячі майданчики, ніж на дітей. Для того, щоб батьки кожен рік не оббивали пороги кабінетів, у мене пропозиція – юрдепартаменту звернутися до суду. Обласний бюджет – це теж місцевий бюджет", – сказав Сухомлин.

Виконком все ж виділив на забезпечення лікувального харчування дітей ще 300 тис грн. до раніше спрямованих 200 тис грн. Але повна потреба – 1 млн грн.

Як пояснюють у мерії, дітей з фенілкетонурією до 3 років фінансує держава, від 3 до 14 років – місцевий бюджет (обласний), після 14 років – міський бюджет, на що виділили вже понад 3 млн грн.

Проте цьогоріч поки міська та обласна влада переводили стрілки один на одного, батьки дітей залишилися із проблемою напризволяще – до кінця року на лікувальне харчування потрібно ще мінімум стільки ж коштів.

Нагадаємо, депутатка обласної ради Олена Галагуза закликала мерію спрямувати 200 тис грн замість створення роликів про коронавірус на лікування цих дітей.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here