Головна Політика За тиждень на Житомирщині пішли з дому 10 дітей

За тиждень на Житомирщині пішли з дому 10 дітей

125
0

Житомирська мерія звернеться до суду щодо забезпечення потреб дітей, хворих на фенілкетонурію, адже обласний бюджет не фінансує дітей зазначених категорій, аргументуючи це тим, що це діти з міста.

Про це повідомив міський голова Сергій Сухомлин під час засідання виконкому 6 травня, куди прийшли батьки дітей.

"Діти не винні, що обласна рада не може їх профінансувати. І те, що це діти з міста, для мене не аргумент, адже згідно закону, цих дітей мають фінансувати з обласного бюджету. У передвиборчий рік депутатам простіше направити ці кошти на дитячі майданчики, ніж на дітей. Для того, щоб батьки кожен рік не оббивали пороги кабінетів, у мене пропозиція – юрдепартаменту звернутися до суду. Обласний бюджет – це теж місцевий бюджет", – сказав Сухомлин.

Виконком все ж виділив на забезпечення лікувального харчування дітей ще 300 тис грн. до раніше спрямованих 200 тис грн. Але повна потреба – 1 млн грн.

Як пояснюють у мерії, дітей з фенілкетонурією до 3 років фінансує держава, від 3 до 14 років – місцевий бюджет (обласний), після 14 років – міський бюджет, на що виділили вже понад 3 млн грн.

Проте цьогоріч поки міська та обласна влада переводили стрілки один на одного, батьки дітей залишилися із проблемою напризволяще – до кінця року на лікувальне харчування потрібно ще мінімум стільки ж коштів.

Нагадаємо, депутатка обласної ради Олена Галагуза закликала мерію спрямувати 200 тис грн замість створення роликів про коронавірус на лікування цих дітей.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here