Home Політика Житомирські свободівці через місяць зрозуміли, що титанові руди – це катастрофа

Житомирські свободівці через місяць зрозуміли, що титанові руди – це катастрофа

138

Малинські свободівці та місцеві громадські організації висловили офіційний протест проти рішення Малинської райради на надання погодження ДП НАК "Надра України" "Житомирбудрозвідка" для отримання спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування корисних копалин на території Малинського району.

Про це повідомляє прес-служба «Свободи».

У свободівців викликав занепокоєння той факт, що це рішення ухвалили без урахування громадської думки та публічного обговорення та адміністративного тиску.

«Громада Малинщини вимагає від районних депутатів переглянути та скасувати відповідне рішення місцевого органу самоврядування та оприлюднити прізвища депутатів, які ігнорують вимоги виборців». – йдеться у повідомленні.

Видобуток та збагачення титаново-ільменітових руд є дуже шкідливим для здоров’я людей та для навколишнього середовища і фактично перетворює великі площі родючих ґрунтів на териконову пустелю з високим рівнем радіаційної та хімічної забрудненості. Землі після подібної діяльності практично не відновлюються, а головна водна артерія Малинщини – річка Ірша буде забруднена, – наголошують у «Свободі».

Нагадаємо, що депутати Житомирської облради віддали біля 4 тисяч гектарів землі в різних частинах Житомирщини під розробку титанових родовищ.

Дозволи на розробку титанових родовищ (ільменіту) зі скандалом отримало дочірнє підприємство НАК «Надра України» – «Житомирбуррозвідка».

Тоді опозиція покинула залу засідань облради та не голосувала за надання дозволу на видобуток руди.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here