Головна Політика Житомиряни обурюються якістю кронування дерев. ФОТО

Житомиряни обурюються якістю кронування дерев. ФОТО

319
0

Спиляли пів дерева – так у Житомирі у більшості випадків закінчується кронування дерев, яке називають глибоким омолодженням". Жителі міста почали масово обурюватися у соцмережах щодо якості такого кронування.

"Сергій Сухомлин яка краса! У вас там під ногами земля, чи ви вже на Марсі?", – додала фото наполовину зрізаних дерев Анастасія Сладковська.

Завідувачка кафедри екології Житомирської політехніки Ірина Коцюба повідомила, що із 2019 року влада на звернення щодо санітарного обрізання дерев не реагує. Натомість у Києві встановили мораторій на омолоджувальне обрізання дерев:

"З 2019 року звертаємося до міської ради ЖИТОМИРА. І все одно далі кугутство в місті.

Поки в Житомирі без дотримання всіх вимог кронують та проводять санітарне обрізання дерев, то в Києві встановили мораторій на омолоджувальне обрізання дерев (топінг). Заборона діятиме протягом двох років…

Юрій Оханський, Віктор Градівський, може для всіх міст та ОТГ розробити по області таке розпорядження, бо через 3 роки ми залишимося без легенів міст та селищ. Правильне кронування і не більше 25% за один раз обрізання гілок".

Викладачка зазначає, що законодавством дозволено обрізати крону дерева не більше ніж 30% її довжини. Обрізка від 1/3 до 1/2 довжини крони дерева уже кваліфікується як пошкодження до неприпинення росту і передбачає стягнення штрафу.

У "Житомир дій" теж обурені «глибоким омолодженням дерев» (топінгом) і вимагають припинити пиляти дерева:

"Топінг є найгіршим, що можна зробити для здоров’я дерева!

Бездумне обрізання крони змушує дерево голодувати, знижує його можливість виробляти поживні речовини необхідні для життєдіяльності, відтак, робить дерево вразливим до атак комах і хвороб.

Правильно обрізане дерево не потребує такої частої обрізки й житиме здоровішим…

Отже, Сергій Сухомлин, ви та ваші підлеглі відповідальні за те, що місто перетворюється на сіру пустку, а не обіцяний комфортний Житомир.

Вимагаємо: заборонити кронування дерев!" 

 

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here