Головна Політика Житомир слідує світовим тенденціям, віддаючи більше простору для пішоходів – Олександр Черняхович

Житомир слідує світовим тенденціям, віддаючи більше простору для пішоходів – Олександр Черняхович

430
0

Депутат Житомирської міської ради від «Пропозиції», радник міського голови Житомира Олександр Черняхович прокоментував тему, яку обговорювали у ПРОпозиціонери Клубі, щодо того, хто головний в місті – пішохід чи водій.

Олександр Черняхович розповів, що Житомир робить все, щоб слідувати загальній світовій тенденції – створювати більше простору для пішоходів. Так більшість проєктів, які зараз впроваджуються в місті, вже передбачають безпечні зони для пішоходів, велодоріжки та зручні умови для пересування людей з інвалідністю.

«Ми не хочемо, щоб місто перетворювалось на зону заторів, особливо в центрі міста. Тому йдемо до того, щоб в центрі було менше транспорту та більш повільний безпечний рух. В ідеалі хотілося б прийти до того, щоб люди залишали транспорт на в’їзді до міста, а далі пересувались громадським транспортом, як це відбувається уже у багатьох містах Європи», – зазначив депутат.

Зараз в місті нові проєкти реконструкції доріг передбачають звуження смуг для автомобільного руху. Так, якщо раніше вони були 3,5-4 м завширшки, то тепер 2,7 м. Це сприятиме зменшенню швидкості руху, з’явиться місце для велодоріжок та безпечної пішохідної зони.

«Загалом Житомир під керівництвом міського голови і співзасновника партії «Пропозиція» Сергія Сухомлина багато зусиль вкладає у створення пішохідних зон. Передусім, у сквери, які реконструюються або створюються як в центрі, так і в спальних районах міста. У нас також є проєкт перетворення вулиці Лятошинського в середмісті на зону без авто. Автотранспорт туди буде заїжджати лише вранці для постачання продуктів у магазини та кав’ярні, які тут знаходяться.  Ця вулиця прилягає до центральної пішохідної вулиці міста – Михайлівської – і разом вони створять великий простір для відпочинку», – додав Олександр Черняхович.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here