Home Політика Житомир стане піонером в галузі переробки сміття – депутат міської ради від...

Житомир стане піонером в галузі переробки сміття – депутат міської ради від “Пропозиції” Олександр Черняхович

935

Депутат-пропозиціонер прокоментував питання сміття, яке обговорювали учасники ПРОпозиціонери Клубу. І розповів, як обласний центр на чолі зі співзасновником партії “Пропозиція” Сергієм Сухомлином на рівні місцевого самоврядування взявся вирішувати цю проблему. 

В Житомирі наразі завершується будівництво приватного сміттєпереробного заводу, який до кінця року почне приймати сміття обласного центру та прилеглих населених пунктів. Роботи з монтажу обладнання нині на завершальному етапі. Після встановлення технічного обладнання відбудеться навчання працівників та тестовий запуск підприємства, повідомив Олександр Черняхович:

«Свого часу ми вирішили, що за нас питання, що робити із сміттям, не вирішить ніхто. Але варіанти, які пропонувались, нас не влаштовували. Були пропозиції будувати коштом міського бюджету або «вибити» державне фінансування. Ми вирішили йти іншим шлях — залучити приватного інвестора. І зараз, виходячи з досвіду інших міст, переконались, що наше рішення було правильним. Тепер Житомир стане піонером в галузі переробки сміття».

Пропозиціонер також наголосив, що у міста є домовленість з переробниками сміття про постачання сміття за визначеною ціною:

«Компанія, яка будує завод, зробила попередні розрахунки. На рік місто звозить на сміттєзвалище 500-600 тис. куб м сміття. Завод передбачає глибоке сортування. Близько 80% сміття буде перероблено на компост та RDF паливо. Решта буде відвозитись на сміттєвий полігон. Таким чином навантаження на нього значно зменшиться. Загалом же підприємство перероблятиме 85 тисяч тонн сміття на рік», – сказав депутат Житомирської міськради від “Пропозиції”.

Потужність заводу розрахована не лише на потреби міста, але й прилеглих ОТГ. Наприкінці лютого – на початку березня підприємство запустять в тестовому режимі, додав він.

Нагадаємо, торік, під час закладання символічної капсули, міський голова Житомира та співзасновник «Пропозиції» Сергій Сухомлин заявив, що цей об’єкт дуже важливий насамперед для захисту довкілля. Окрім цього, влада міста вибудувала стратегію, щоб через кілька років повністю відійти від газу. Будівництво чотирьох ТЕЦ, яке планується в Житомирі, дозволить закрити на 70% потреби теплокомуненерго. Ще 30% – це 35-38 тонн RDF (refuse-derived fuel) – палива, отриманого з відходів, яке буде вироблятися на новому заводі, – є еквівалентом 18 млн кубів газу.

До  того ж, у вересні минулого року під час засідання конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України Сергій Сухомлин, який є також заступником голови Палати місцевих влад, запропонував закріпити поняття RDF законодавчо. Він вважає, що це рішення стане проривним для екології. Відповідні зміни до законодавства прописані у законопроекті 5611, який підтримала партія «Пропозиція».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here