Home Реклама Чищення ноутбука: посібник для початківців

Чищення ноутбука: посібник для початківців

122

Ми використовуємо ноутбуки для роботи, навчання, спілкування та розваг. Однак, як і будь-який інший електронний пристрій, лептоп потребує регулярного догляду. Один із найважливіших аспектів — його чищення. Якщо ви замислюєтеся про те, щоб звернутися до фахівців, на послугу чистка ноутбука ціна залежатиме від багатьох чинників, включно зі складністю роботи та регіоном. Однак виконати чищення можна й самостійно.

Підготовчий етап

Перед початком чищення переконайтеся, що у вас є всі необхідні інструменти та матеріали:

  • спрей для видалення пилу;
  • мікрофіброва тканина для чищення екрана та корпусу;
  • ізопропіловий спирт для видалення застарілих плям;
  • набір викруток для розбирання корпусу.

Також не забудьте про відключення ноутбука від мережі та вилучення акумулятора, якщо це можливо, щоб запобігти можливим ушкодженням від електричного струму.

Зовнішнє чищення

Використовуйте мікрофіброву тканину для видалення пилу та бруду з корпуса й екрана. Для боротьби з плямами можна використовувати ізопропіловий спирт, але робити це потрібно акуратно, щоб не пошкодити поверхню.

Клавіатура — один із найбільш забруднених елементів ноутбука. Щоб її очистити, можна використовувати стиснене повітря, яке видуває пил із-під клавіш.

Внутрішнє чищення

Далі потрібно розібрати корпус ноутбука. Це досить відповідальний процес, що вимагає уважності й акуратності. Дотримуйтесь інструкції, яка зазвичай міститься в посібнику користувача.

Основну увагу під час внутрішнього чищення варто приділити вентиляційній системі та вентилятору. Використовуйте повітряний спрей для видалення пилу. Контакт із материнською платою та іншими компонентами має бути мінімальним, щоб уникнути їхнього пошкодження.

Заміна термопасти

Заміна термопасти на процесорі та відеочипі може значно поліпшити ефективність охолодження ноутбука. Якщо ви помітили, що пристрій почав перегріватися, це може бути ознакою того, що настав час замінити термопасту.

Для цього необхідно акуратно очистити стару термопасту з поверхні чипа й радіатора, використовуючи мікрофіброву тканину та ізопропіловий спирт. Потім нанесіть тонкий шар нової на процесор. Важливо не переборщити з кількістю, оскільки надлишок термопасти може погіршити теплопровідність.

Профілактика та поради з догляду

Щоб ноутбук служив довго, важливо регулярно проводити чистку. Використовуйте захисні чохли та кейси для транспортування. Зберігайте ноутбук у сухому, прохолодному місці, подалі від прямих сонячних променів.

Уникайте потрапляння рідини на клавіатуру та всередину корпусу. Регулярно провітрюйте приміщення, щоб мінімізувати накопичення пилу.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here