У сучасних реаліях люди все частіше замислюються про те, щоб стати власниками власної зброї – того, що потрібно для самозахисту. Однак це вкрай відповідальний крок, до якого потрібно підійти з усією серйозністю. Просто пройти спеціальну підготовку мало. Потрібно ще й отримати дозвіл на купівлю.
Джерело: darwin-club.com/
Навіщо потрібен дозвіл і як його отримати?
Дозвіл на зброю – непроста і доволі затягнута процедура, яку, однак, не так давно спростили.
Наявність такого дозволу дає можливість законно використовувати наявну зброю. Сьогодні його можуть отримати не тільки держслужбовці або публічні особи, а й звичайні люди. Однак, якщо людина купить собі пістолет і не отримає на нього дозволу, на неї чекатиме тюремний термін до семи років.
Кому можна отримати дозвіл на зброю в Україні?
Дозвіл на носіння власної зброї не можуть отримати підлітки до 18 років. Але навіть після досягнення повноліття є деякі вікові обмеження. Так, дозвіл на:
- холодну, вихолощену зброю, газові пістолети та пневматику – з 18 років;
- мисливську гладкоствольну зброю – з 21 року;
- мисливську нарізну зброю – з 25 років.
Дозвіл не потрібен для контактних шокерів, газових балончиків і пневматики калібром менше ніж 4,5 мм.
Як отримати дозвіл на зберігання і використання зброї?
Перш за все, потрібно заповнити в МВС заявку на отримання цього паперу, а слідом подати пакет документів, включно з довідкою про оплату збору. Якщо у співробітників не виникне жодних запитань, дозвіл незабаром буде видано.
Сам він складається з трьох частин:
- одна – залишається безпосередньо в МВС;
- друга – залишається в збройовому магазині, де була покупка;
- третя – повертається власнику разом з описом характеристик зброї.
Що потрібно надати для дозволу на зброю разом із заявкою:
- заяву за зразком на ім’я керівника поліції за місцем прописки;
- ксерокс паспорта;
- чотири стандартних фото 3х4 см;
- довідку про стан здоров’я за формою 127/о – можна отримати у сімейного лікаря;
- договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності;
- сертифікат про проходження спеціальних курсів поводження зі зброєю;
- квитанцію про оплату послуги реєстрації.
Отримати дозвіл можна тільки особисто. Якщо зброя не перша і йдеться про поповнення вже зареєстрованого арсеналу, для подальшого оформлення можна скористатися копіями перелічених документів. Однак вони мають бути завірені.
Також можна надати довідку про несудимість. Зазвичай поліція сама робить цей запит, однак наявність цього паперу допоможе значно пришвидшити процес оформлення дозволу. Оформити таку довідку можна онлайн у Сервісному центрі МВС.
Якщо йдеться про травматичний пістолет
Дозвіл на травматичну зброю, отримується з невеликими відмінностями. Медична довідка видається медкомісією все за тією ж формою, та загалом пакет документів той самий.
Однак слід пройти курси поводження саме з вогнепальною зброєю. Проходити їх можна в тирах або стрілецьких клубах, але такі курси займають зазвичай більше часу, на відміну від загальних. Після завершення потрібно скласти підсумковий іспит, а папір з оцінкою прикласти до пакета документів для подачі в поліцію.
Обов’язковий пункт, без якого оформити травматичну зброю не вийде – це сейф. Він має бути розташований у квартирі за місцем проживання або ж за місцем основного використання зброї – наприклад, місце роботи або місце постійних тренувань. Сейф при цьому має бути надійно зафіксований на опорній стіні. Зазвичай це можна без зусиль зробити за допомогою кріплень, що йдуть у комплекті. Приблизні розміри сейфа бажано обчислити ще на стадії купівлі зброї. Наприклад, якщо в майбутньому захочеться поповнити арсенал, сейф має бути розрахований на це.
У наявності сейфа повинен переконатися дільничний, який, якщо все в порядку, зобов’язаний надати відповідну довідку. Тільки після цього можна подавати всі інші документи на додаток до заявки на дозвіл для отримання травмата.