Home Різне 150 млн тварин помирають щороку: як тестують косметику та ліки

150 млн тварин помирають щороку: як тестують косметику та ліки

542

Харчові добавки, помади і туші, креми і ліки, освіжувачі повітря і пестициди, сигарети і дитячі іграшки – більшість товарів, якими ми користуємося щодня, тестують на тваринах. Щороку в лабораторіях світу помирає 150 млн тварин під час і після тестувань.

Кожен продукт, який ви купуєте із позначкою «протестовано», найімовірніше, убив десятки тварин.

Кроликам, пацюкам, котам, собакам і мавпам зазвичай виривають кігті і зуби, щоб під час експериментів вони не поранили працівників лабораторій. Адже тварини піддаються постійно надзвичайно жорстоким процедурам. Про це пише УП у матеріалі «150 млн помирає щороку: як на тваринах тестують ліки та косметику».

Зокрема, котиків найчастіше використовують у неврологічних дослідженнях, собак – у дослідженнях захворювань кардіології, неврології та ревматології.

Найжорсткішим дослідам піддаються мавпи через біологічну схожість із людиною.

Найвідоміші види експериментальних досліджень продуктів на тваринах:

Тест Драйза

Визначає, як впливає речовина на слизову оболонку ока.

Проводять тест на кроликах, бо у них виділяється менше сліз, відповідно речовина буде довго не вимиватися і дослідження матиме більш точний результат.

Кроликів фіксують у спеціальних верстатах, аби він не міг дотягнутися до ока лапкою. На рогівку капають досліджувану речовину, у тому числі побутову хімію і залишають на 21 день. Більшість тестів закінчуються відмиранням ока.

На продукті, який ви купили, тепер з’явиться надпис: «При попаданні в очі промийте водою».

Парфумерні камери

Використовують для перевірки парфумів та аерозолів.

Мишей, кроликів, кішок, собак поміщають в скляні барокамери, які наповнюють парами випробуваної речовини.

Більшість піддослідних гине у конвульсіях, бо токсичні речовини у великих концентраціях обпалюють легені.

Тест на виявлення подразнення

У тварин знімають ділянку шкіри, а в рану втирають досліджувану речовину, у тому числі побутову хімію та пральний порошок.

Тваринам не дають знеболювальні. Якщо тварина не загинула від болю, шоку і запалення одразу, її використовують у наступних дослідах.

Тест LD50

Є одним із найжорсткіших – на визначення смертельної дози. Щурам, морським свинкам вводиться велика доза хімії чи косметичного продукту до того часу, поки половина тварин не помирає – виділяється кров з очей та рота, здувається живіт, судоми.

Якщо на продукті, який ви купили, є надпис «Не вживати всередину», його тестували LD50 і половина тварин при цих дослідах загинула.

Альтернативи тестів без тварин.

Все більше виробників починають тестувати речовину у пробірках із біологічним матеріалом, у тому числі людських тканинах і клітинах, модель яких створюють у лабораторіях.

Використовують тести за допомогою математичних моделей і комп’ютерних симуляцій, тести на добровольцях (людях) під наглядом лікаря.

У світі закликають людей купувати косметику, ліки, хімію та інші товари із сертифікатами cruelty-free і відповідними надписами «Не тестовано не тваринах».

Тестування косметики на тваринах вже заборонили в Євросоюзі, Індії, Новій Зеландії, Австралії, Норвегії та Ізраїлі.

В ЄС заборонено також ввезення косметики, яку тестували на тваринах (обмеження, однак, не поширюються на побутову хімію).

Список етичних марок постійно поповнюється, а бренди, що раніше тестували свою продукцію, відмовляються від дослідів на тваринах.

В Україні у 2021 році Кабінет Міністрів України прийняв технічний регламент, який забороняє тестування косметичних препаратів на тваринах та використання лише безпечних барвників, консервантів та УФ-фільтрів у виготовленні продукції. Постанова має набрати чинності через півтора року. Це означає, що як вітчизняні, так і закордонні компанії з літа 2022-го не зможуть проводити подібні тестування. Новий регламент надає можливість застосовувати сучасні технологічні розробки та альтернативні методи тестів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here