Заборона на вилов річкових раків у Житомирській області діятиме з 15 серпня по 30 вересня 2023 року. У цей час у раків період линьки та формування нового панцира.

За кожного виловленого рака у цей період – 3332 грн збитків + 340-680 грн штрафу.

Про це повідомляє екоінспекція Поліського округу:

“Лов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства, за яке, відповідно до ч. 4 ст.85 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу розміром від 340 до 680 гривень з передачею матеріалів до судових органів. Крім того, за кожен незаконно добутий екземпляр рака нараховуються збитки у розмірі 3332 грн”.

Екологи додають, що в період линьки раки скидають старий панцирний покрив. Поки новий покрив не затвердіє раки можуть стати легкою здобиччю для хижака та браконьєрів, тому що раки стають малорухливими. Період линьки раків, навіть в одній і тій самій водоймі може змінюватись в різні періоди і залежить від погоди, типу водойми та інших факторів. На линьку у річкового рака впливає багато факторів, а саме: ендокринні процеси, вік, стать, температура навколишнього середовища, харчування і річні ритми.

Линька, як сам процес вивільнення зі старого панцира, так і обростання новим – серйозне випробування в житті членистоногих. Таку складну часто згубну процедуру рак проробляє за перший рік життя 8 разів, за другий – 5, а потім по 1-2 рази на рік.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here