Головна Різне 85% українців визнають Голодомор геноцидом, виборці яких сил заперечують це

85% українців визнають Голодомор геноцидом, виборці яких сил заперечують це

567
0

Те, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом українського народу, визнають 85% українців. Ще 13% заперечують це.

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».

У «Рейтингу» деталізували, виборці яких політичних сил визнають Голодомор як геноцид і хто заперечує це:

«Згідно результатів опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», 68% громадян зазначили, що добре знають про те, що в останню суботу листопада відзначається День пам’яті жертв голодоморів в Україні. Ще 24% зазначили, що щось чули про це, 8% – взагалі не знають. Вищий рівень обізнаності серед мешканців Заходу, старшого покоління виборців партій ВО «Свобода», «Батьківщина», «Європейська солідарність», «Сила і честь», «Українська стратегія».

85% зазначили, що погоджуються з твердженням, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом Українського народу. 13% – заперечують це. Останніх найбільше на Сходу та Півдні (кожен четвертий-п’ятий опитаний у цих макрорегіонах), серед виборців партій «Опозиційна платформа – За життя», партії Мураєва «Наші», партії Шарія».

Таким чином частіше погоджувалися про те, що Голодомор був геноцидом у західних та центральних областях, а також виборці партій «Європейська Солідарність» та «Свобода».

Винним в організації Голодомору найбільше опитаних (44%) вважають особисто Йосипа Сталіна. 41% українців вважають винним центральне керівництво СРСР. Однак 3% опитаних притримуються думки, що винні куркулі (більш заможні українські селяни), які відмовлялись добровільно віддавати врожай.

10% переконані, що Голодомор зумовлений природними причинами. Твердження про природні причини найбільш поширене серед аудиторії, що заперечує геноцид.

Також 61% опитаних підтримують проведення суду над винуватцями Голодомору. Ще у 2008 році таку ідею підтримували 37% українців.

Нагадаємо, в Україні відзначають День пам’яті жертв Голодомору в останню суботу листопада. У всіх містах традиційно проходять скорботні мітинги та акції «Запали свічку».

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here