Home Різне Блогер з Житомира має колекцію екзотичних рослин та створює ботанічні ілюстрації. ФОТО

Блогер з Житомира має колекцію екзотичних рослин та створює ботанічні ілюстрації. ФОТО

716

Житомирянин Василь Мошківський – блогер vmart_plants, який  в Інстаграмі  має більше 8 тисячі підписників. Хлопець публікує дописи про свою колекцію кімнатних рослин, ділиться порадами щодо їх розведення і догляду, а ще показує власні роботи – ботанічні ілюстрації, робить огляди морозива і свого буденного життя загалом.

До початку повномасштабної війни він працював за фахом – у ветеринарній клініці, але згодом йому запропонували спробувати свої сили у викладацькій діяльності, тож тепер розповідає про основи цифрового і графічного малюнків,  фотографію, розробку сайтів  дорослим та дітям у комп’ютерній академії. 

Василь народився і проживає в Житомирі. Нещодавно спільно з Центром розвитку «УМАПАРТЕМ» організував перший в місті обмін кімнатними рослинами. Учасники могли приносити дорослі рослини або живці, горщики, опори, засоби захисту та обмінюватися ними. 

Окрім цього, блогер влаштував благодійну лотерею – розіграв тематичну футболку з своїм принтом, аби зібрати кошти на допомогу ЗСУ. До речі, у Василя також можна придбати серію наліпок з  його ботанічними ілюстраціями, мохові опори. 

Вдома блогер має близько сотні горщиків із кімнатними рослинами, є багато видів та їх дублів. Вони розмістилися в одній з кімнат – на стелажах, підвіконні і столику. Раніше здебільшого спеціалізувався на комахоїдних рослинах (рослини-хижаки), але нині їх лишилося значно менше, втім вистачає екзотичних та колекційних (ароїдні, листя, кактуси, сукуленти), які потребують використання певних девайсів та дотримання  специфічних  умов у догляді. Додає, що таких колекціонерів в Україні  – багато, у них асортимент навіть ширший. 

Мама та бабуся Василя також займалися кімнатними рослинами, тож, фактично, успадкував це захоплення від них, адже ріс  оточенні зеленої краси,  хоча  свідомо  вирощувати їх почав лише 10 років тому, першою придбавши опунцію дрібноволосисту в Нікітському ботсаду, а далі були кактуси, після  – комахоїдні тощо.

На підтвердження своїх слів хлопець демонструє дитячі світлини, на багатьох  з них він дійсно в оточенні саме кімнатних рослин. Наголошує, що вони здатні створити особливу атмосферу та затишок в оселі, але задля досягнення бажаного результату необхідно мати  знання і навики в цій сфері. 

Про свій досвід блогер vmart_plants розповідає безкоштовно: як розмножувати і коли пересаджувати,  які органічні добрива і як часто вносити, про абортування листя і перегрів коренів, вибір субстрату,  теплички для рослин, хвороби рослин-хижаків, використання дощової чи дистильованої води для поливу, про мікроклімат взимку і заходи профілактики перед холодною порою, вибір рослин для початківця, а ще про співіснування на одній території кімнатних рослин та домашніх тварин (Василь – власник 9 котиків), рослини і стрес, психологію взаємодії з рослинами – про все це можна знайти коротку інформацію  на сторінці в Інстаграмі та більш розширено на YouTube-каналі.

Юлія Демусь  

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here